Квітень – пора сіяти, садити, плекати…

Квітень – пора сіяти, садити, плекати…

Нині більшість садівників уже встигли виконати левову частку робіт з обрізання плодових культур. Суттєво додалося роботи на городах, бо ж пора сіяти, садити, плекати… Щоб не помилитися з термінами городніх робіт, орієнтуйтеся на фази розвитку рослин, вони – найкращий індикатор.
На грядці
У ґрунт з температурою нижче 10°С більшість городніх культур садити не варто. При такій температурі рослини не здатні засвоювати кореневою системою поживні речовини. Навіть якщо повітря вже тепле. Мало того, при низькій плюсовій температурі багато культур уражаються хворобами, а насіння загниває. Уже в прогрітий ґрунт сіємо салат, моркву, петрушку, кріп, редис, цибулю, буряк і інші холодостійкі культури. А під теплолюбні, які поки ще на підвіконнях у вигляді розсади, заздалегідь готуємо ґрунт на грядках. І головне – садимо картоплю!
Як подбати про майбутній врожай картоплі? Для прискорення пророщування бульби на півтора місяця поміщають в світле місце, але не на прямі промені сонця. За 4 доби до посадки обприскують спеціальним живильним розчином (1,5 столової ложки суперфосфату, 1 столова ложка сірчанокислого калію на 10 літрів води). Від хвороб насіннєві бульби перед посадкою можна обприскувати сертифікованими препаратами. Картоплю висаджують, коли ґрунт прогріється до 8 градусів.
У квітневому саду
Оптимальними термінами обрізки саду вважається лютий-березень, але й у квітні робити це ще не пізно, головне – встигнути до розпускання бруньок. Так само на початку квітня варто провести обрізку живоплотів і топіарних форм – куль, спіралей, конусів.
Квітень – це сприятлива пора для посадки і пересадки буквально всіх дерев і чагарників – і плодових, і декоративних. Але не зволікайте, адже вже ближче до травня погода стає спекотнішою, і приживаються саджанці набагато гірше.
При посадці необхідно пам’ятати про два головні правила.
1. Вершки і корінці повинні бути в збалансованому стані. Адже саджанці при викопуванні неминуче втрачають частину своєї кореневої системи, а значить, саджанець потрібно правильно обрізати, видалити зайве. Тільки тоді укорочена коренева система зможе дати життя новим паросткам.
2. Незалежно від вологості ґрунту саджанці при посадці потрібно рясно полити. Навіть якщо йдуть дощі або тільки розтанув сніг. Такий полив потрібен для того, щоб в посадковій ямі всі повітряні порожнечі були заповнені, а земля щільно обліпила коріння. Це запорука гарного приживання дерева або куща.
Якщо ви використовували для утеплення якісь укриття, то давно пора зняти їх з рослин.
Впорядковуємо квітник
Прийшов час приділити увагу квітам. Часто багаторічники, особливо з відмираючою на зиму надземною частиною, залишають у засохлому вигляді, щоб не втратити місце їх посадки. Та й, чого гріха таїти, щоб в період весняної посадкової лихоманки не посадити одну рослину на іншу. Тож усі ці сухі стебла вже варто видалити і дати місце і простір для нових паростків.
Видаляємо і всі злежалі мульчуючі матеріали. Або відносимо їх в компост, або прикопуємо неглибоко тут же, на клумбі. Багаторічники, що розрослися, в квітні можна поділити і розсадити. Пора вже садити троянди, але, як і у випадку з деревами, при посадці обрізаємо і рясно поливаємо.
Бульби і цибулини квітів, які зимували в підвалі, діставайте й оглядайте, пошкоджені продезінфікуйте і ставте на пророщування. Вже безпосередньо в ґрунт сійте улюблені квіти: космею, нагідки, чорнобривці, настурції та інші однорічники.
Інформаційно-аналітична система «Аграрії разом».

Поділися:

Добавить комментарий