Квітень землю квітчає

Квітень землю квітчає

Квітень для квітникарів і городників – місяць особливий, адже саме в цей період необхідно виконати чи не найбільший обсяг робіт на городі, в саду, квітнику, в оранжереї, теплиці й навіть у кімнаті. Квітень – пора весняного садіння кущів і дерев. Робити це треба до початку сокоруху. Якщо ж ви вирішили створити газон біля будинку, то цю роботу теж треба починати у квітні. Другий весняний місяць – найкраща пора для пересаджування кімнатних рослин: вони чудово приживаються, швидко відновлюють ріст і цвітіння. У квітні саме час забезпечити наступний хороший урожай, вибравши якісне насіння для зелені, овочів, квітів, а також саджанці для кущів.

Основні роботи у саду

У першій половині квітня насамперед потрібно провести санітарне і формуюче обрізування плодових дерев (якщо в кінці березня зробити це так і не вдалося). Слід поспішити, щоб встигнути до початку сокоруху. Не забудьте також про оброблення зрізів садовим варом. Приберіть з ділянки засохлі грушу, сливу, вишню, яблуню, адже вони можуть заразити грибковими захворюваннями здорових представників виду. Неодмінно перекопайте пристовбурні кола дерев на глибину 10–15 сантиметрів. Так більшість шкідників і збудників хвороб, які зимували під снігом в залишках листя, загинуть. Щодо ягідних кущів, то тут все просто: слабкі й сухі пагони варто прибрати, а сильні – обробити проти шкідників мідним купоросом і у разі потреби підв’язати. Варто пам’ятати, що малину потрібно обрізати на висоту 1–1,2 метра.

Оброблення картоплі перед висаджуванням: плюси і мінуси

Чи варто обробляти картоплю хімічними засобами перед висаджуванням? Цим питанням переймаються майже усі городники, адже воно є дуже важливим та викликає суперечливі думки. Негатив у тому, що обробляється картопля хімічними засобами, а це суперечить мрії, напевно ж, більшості дачників і городників вирощувати абсолютно екологічно чисті овочі. Також зустрічаються відгуки тих, хто обробляв картоплю хімічними засобами перед висаджуванням, про те, що її смак змінюється і немає гарантії, що врешті-решт ви будете споживати картоплю без хімії. Позитив оброблення в тому, що все ж воно дає захист картоплі від шкідників і всіляких хвороб. Більшість тих, хто обробляє картоплю, запевняють, що отримують хороший урожай, гарну і смачну картоплю і при цьому витрачають менше зусиль на догляд. А ось оброблення картоплі перед висаджуванням сумішшю мінеральних добрив і попелом бажане. Це допоможе прискорити проростання бульб і посилить їхні захисні механізми. Досвідчені городники також радять перед висаджуванням бульби мити марганцівкою, це сприяє проростанню сильних паростків та посиленню захисних сил бульб. Можна зробити захисно-стимулюючу суміш: у десяти літрах води розчинити чайну ложку борної кислоти, чайну ложку мідного купоросу і чайну ложку марганцівки. Відібрані вже трохи пророслі бульби акуратно укладаємо в сітку і опускаємо в суміш на п’ятнадцять хвилин, потім виймаємо, даємо стекти воді та «припудрюємо» всі бульби попелом з деревини.

Сіємо редиску і доглядаємо за нею

Однією з перших на весняному столі з’являється соковита редиска. Вона є природним «миючим засобом» для травної системи, допомагає усунути застій їжі й вивести токсини, накопичені протягом тривалого часу. Через високий вміст вітаміну С та ефект чищення регулярне споживання редиски може допомогти запобігти вірусним інфекціям. Дану культуру можна вирощувати, починаючи з квітня і закінчуючи у вересні. Особливість редиски – вона холодостійка і чудово готує землю до висаджування інших рослин. Весняне висівання редиски дає можливість отримати урожай до того, як настане час садити інші культури. Навіть коли на городі мало місця, якщо сіяти редиску з 20-денним інтервалом, на столі ці коренеплоди будуть постійно. Починають сіяти редиску з кінця березня по квітень: ґрунт повинен бути дуже вологим. Якщо земля має мало вологи, то коренеплоди потріскаються. Перед сіянням ґрунт удобрюють торфом або перегноєм, можна попелом. Сіють редиску густо, а коли сходи з’являються, її проріджують до відстані 5 см. Догляд полягає у проріджуванні, а якщо цього не робити, то зелена частина буде створювати тінь і спровокує раннє стрілкування.
Поливають редиску щодня, а у спекотні дні бажано дощувати і листя. У міру висихання ґрунту його необхідно рихлити, а рослини – підгортати. Перший урожай зазвичай збирають через місяць після висівання. Після того, як грядка звільниться, можна сіяти чергову партію насіння.

Розумне сусідство допоможе капусті

Досвідчені городники радять садити біля капусти чорнобривці, щоб позбутися тлі. Посадивши часник, можна вберегти її від капустяної мухи, а базилік, кріп і помідори порятують культуру від попелиці. Чабер і шавлія виженуть капустяну совку, а бораго злякає слимаків. Якщо недалеко від капустяної грядки будуть рости гіркий полин, перцева м’ята і пижмо, то вони врятують рослину від капустяної мухи і гусениць капустяної білянки. Допоможуть у цьому випадку і морква, петрушка, пастернак, кмин, селера, що приваблюють до себе корисних комах, які поїдають шкідників капусти.
Найбільш грізним шкідником капусти, на думку деяких овочівників, є попелиця. Листя рослин, уражене нею, починає скручуватися, покривається світло-жовтими плямами, на яких можна побачити зеленуваті колонії шкідника. З попелицею можна боротися за допомогою відвару цибулиння і настою бадилля помідорів. Допомагає і обприскування капусти настоєм чистотілу (3–4 кг трави на відро води, настоюють добу), ромашки аптечної (1 кг сухого листя і квіток на відро води, настоюють 12 годин), тютюну (400 г на відро води, настоюють дві доби) або часнику (50 г подрібнених зубців на відро води, настоюють добу).
Весняна капустяна муха з’являється в городі, коли зацвітає бузок, і відразу ж починає відкладати яйця біля основи стебла капусти. Відроджені личинки вгризаються в корінь, проникають у качан. Пошкоджені рослини відстають у рості, листки в’януть і набувають бузково-фіолетового кольору. Для захисту культури від шкідника під час садіння рекомендується ущільнювати ґрунт навколо стебла. Крім того, необхідно постаратися висаджувати розсаду в ранні терміни, щоб до моменту вильоту мух стебло загрубіло і стало недоступним для личинок.
Найпростішим способом боротьби з цим шкідником є знищення яєць мухи. Для цього від кореневої шийки рослини на 15 см відгрібають землю і підсипають натомість свіжу, взяту з міжрядь. Цю процедуру повторюють кілька разів у період, коли мухи відкладають яйця.
Допомагає підгортання капусти і запилення ґрунту навколо рослин сумішшю попелу з тютюновим пилом, висушеними рослинами ромашки.
Не варто забувати також, що білокачанна капуста дуже чутлива до вологості ґрунту. Вважається, що для утворення качана вагою 2 кг рослині потрібно близько 200 л води. Однак і перезволожених земель культура не переносить.

Пересаджуємо кімнатні рослини

У квітні кількість сонячного світла збільшується. Кімнатні рослини починають інтенсивно рости. Тож їх треба пересаджувати. Пересаджені екземпляри, а також вкорінені живці спершу поливають помірно, регулярно обприскують і притіняють від сонячних променів. З появою нових сильних пагонів рослини виставляють на світле місце і збільшують полив. Також перед підгодівлею рослин землю потрібно рясно полити водою.
Весняне сонце може виявитися надмірним для багатьох рослин, особливо розміщених на вікнах південного і південно-східного боків. Притіняти їх найкраще марлею, тюлем, поліетиленовою плівкою. При пересаджуванні рослин потрібно дотримуватися кількох правил:
1. Здорові рослини треба пересаджувати тоді, коли коренева система повністю обплітає ґрунт.
2. Наймолодші рослини (1- або 2-річні) потрібно пересаджувати щороку. Старі можна рідше – кожні 2 або 3 роки (все залежить від темпу росту і заповнення горщика корінням).
3. Не потрібно тривожити рослину під час цвітіння.
4. Перед тим, як здійснювати пересаджування квітів, необхідно вибрати ґрунт, який більше підходить для цієї рослини.
5. Горщик, у який пересаджуєте кімнатні рослини, має бути на розмір більший за попередній. Якщо квітка росте швидко – на 2 розміри. Найкраще хатні квіти ростуть у керамічних горщиках.
6. Квіти з магазину відразу пересаджувати не треба, вони повинні освоїтися 1–2 тижні.

За матеріалами видання «Місто вечірнє».

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий