Квітневі дощі землю пробуджують

Квітневі дощі землю пробуджують

Квітень – час, коли остаточно прокидається природа. У наших предків саме навесні починався календарний рік, а у сучасних господарів – це початок садово-городнього сезону. Тож від його старту залежить майбутній урожай.

Садові клопоти

Весняні роботи в саду починаються з санітарного обрізування і прибирання ділянки. Видаліть замерзлі пагони, поламані гілки. Зрізи потрібно обов’язково замазати садовим варом. Всі плодові дерева, до розпускання бруньок, потрібно обробити від шкідників. Найрозповсюдженіша хвороба – це мучниста роса, а шкідники – тля, парша. Тому ще до набухання бруньок обробіть дерево по скелету бордоською сумішшю, мідним купоросом. Вишня і слива схильні до грибкових захворювань. Тут виручать препарати захисту рослин, які можна знайти у вільному доступі у більшості торгових мереж. Всі плодові дерева і кущі треба обкопати, підсипати нової землі і підгодувати сечовиною (20– 30 г на 1 кв. м), аміачною селітрою
(1 кг) або нітроамофоскою (1 кг), розведеними в 10 л води. Гілки малини звільняють від сухих і слабких молодих пагонів. Здорові підіймають і підв’язують. Кущі смородини, агрусу обробляють, як дерева.

Перші грядки

На городі перевірте, як перезимували багаторічні овочі, озимий часник і посаджена на зиму ріпчаста цибуля. На початку місяця сіють редиску, горох, кріп, безрозсадну капусту, салат, ревінь, моркву, листову селеру, пастернак. У першу чергу треба посіяти редиску, бо через подовження світлового дня овоч може дати стрілки. Рядки краще прикрити плівкою або агроволокном. На одній ділянці з редискою сіють шпинат. Він допоможе захистити коренеплоди від хрестоцвітної блошки.
Уважно огляньте рядки полуниці. Якщо ви не робили обрізування восени, то в кінці квітня знищіть старе листя, приділіть увагу вусам. Сильніші залиште на розсаду. Полуницю підпушіть, обробіть «Біохелаком» чи «Біовітом».
Підготуйте ділянки для основного садіння. Підпушіть, додайте добрива. Так, для висаджування моркви свіжий перегній у грунт не вносять. Для буряка, навпаки, перед садінням вносять перегній і 1 ст. л. «нітрофоски», ретельно перекопують. У середині місяця можна висіяти буряк, якщо температура грунту +8…10 градусів. За таких умов сходи з’являться уже через 2 тижні. Одночасно сіють мангольд (листовий буряк). Цю рослину можна зрізувати протягом тривалого часу і використовувати для приготування салатів, супів і голубців. На розсаду під укриття сіють диню і кавуни.

Підготовка теплиць і розсади

Квітень – час підготовки теплиць. Якщо вони капітальні, то скло і весь каркас ретельно миють. Зорієнтуйтесь, що ви будете вирощувати. Небажано вирощувати томати і огірки в одній теплиці, бо помідори потребують більше провітрювання.
Посіяні на розсаду на підвіконні томати, перці, баклажани в квітні продовжують активно рости. Оптимальний температурний режим для них в цей час – 22–23 градуси вдень, 16– 17 градусів уночі. В похмуру погоду, щоб запобігти витягуванню розсади, температуру необхідно знизити вдень до 17–18, вночі – до 15–16 градусів. Для цього перенесіть її в прохолодне місце, відгородіть від батарей опалення.
Якщо листки у розсади стали блідо-зеленими, підгодуйте її будь-якими азотними добривами (наприклад, 1 ст. л. сечовини на 10 л води), потім помістіть ящички чи стаканчики на 5– 6 днів у прохолодне місце (температура повітря – приблизно 10 градусів) і не поливайте кілька днів. Рослини зупиняться в рості, зазеленіють і набудуть легкого фіолетового відтінку. Через один-півтора тижня розсаду продовжуйте вирощувати, як і раніше. Якщо ж рослини «жирують» (нарощують міцну вегетативну масу на шкоду цвітінню), внесіть фосфорні добрива (наприклад, 3 ст. л. суперфосфату на 10 л води).
Розсаду через добу після підгодовування поставте в тепле місце (температура повітря вдень – 26 градусів, вночі – 20–22 градуси) і теж кілька днів не поливайте, щоб грунт підсох. Через тиждень поверніться до звичайного режиму вирощування.
У квітні починають загартовувати розсаду. В парниках з середини місяця сіють на розсаду капусту всіх видів: ранню і пізню, цвітну, кольрабі, пекінську.

На часі – картопля і квіти

Картоплю висаджують, коли грунт прогріється до +8°С. Час садіння картоплі можна визначити по березах. Як тільки дерева почнуть зеленіти – можна саджати картоплю. Приблизно за 4 дні до садіння картоплю обприскують спеціальним поживним розчином (1,5 ст. л. суперфосфату, 1 ст. л. сірчанокислого калію на 10 л води), а від колорадських жуків краще обробити спеціальними препаратами.
Наприкінці квітня саджають цибулини квітів. Важливо потурбуватися про троянди. Накриття з них знімають поступово, кущі обрізають, підгодовують, обробляють від хвороб і шкідників. У першу чергу вносять сечовину або аміачну селітру (20 г на 10 л води). При загрозі нічних заморозків накривають. Якщо тепло, то висадіть у відкритий грунт нові кущі троянд, піонів. Посійте однорічні квіти.
За матеріалами відкритих інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий