Квітневий дощ золотого воза вартий

Квітневий дощ золотого воза вартий

Весна у розпалі, а вона, як відомо, ледачого не любить. Городникам і садівникам хочеться скоріше приступити до робіт, адже після зими потрібно дуже багато всього зробити! Головні критерії, які варто брати до уваги дачникам, – фізіологічна зрілість землі і температура повітря.

Город

Роботи на городніх ділянках розпочинаються з прибирання, якщо ви не встигли зробити це минулого місяця. Щоб запобігти поширенню хвороб та шкідників, звільніть землю від старих рослин та листя. До початку посадок обробіть ділянку хоча б розчином марганцівки, але ефективніше від хвороб і шкідників захистять Бактофіт, Фітоспорин і Триходермін. Прийшов час знищити й перші бур’яни, щоб не довелося боротися з ними значно більшими зусиллями у майбутньому.
На початку місяця готують грунт для посадки картоплі та посіву овочів, а ближче до кінця сіють моркву, буряк, кабачки, огірки, редис, гарбузи, редьку, горох. Багато господарів практикують садити картоплю саме у квітні, поки в землі є достатньо вологи. Також у середині місяця сіється на розсаду у лунках капуста різних сортів. А якщо вже є загартована розсада, то її можна переселяти на грядку, при потребі створивши імпровізовані укриття від заморозків. Не забувайте про вчасні розпушування грядок та внесення добрив – це важливі кроки для створення здорового та родючого грунту.
Активні посадкові роботи тривають відразу на двох фронтах – розсадному та відкритому грунті. Саме зараз ідеальний час для перенесення розсади помідорів, перцю та баклажан у теплиці, посіву помідорів та квітів у парники. Якщо ваша розсада перебувала у квартирі, у квітні пора перевозити її на дачу і готувати до висадки, проводячи загартовування. Для цього розсаду виносять на свіже повітря в теплі дні, але притіняють, захищаючи від активного весняного сонця.

Сад

У першій половині місяця ще не пізно обрізати дерева та обприскати їх засобами від хвороб та шкідників. Друге обприскування (при масовому розпусканні бруньок), проводиться 3%-ю бордоською рідиною або одним із замінників, наприклад, «Чемпіоном» (30 г/10 л води), «Стробі» (20 г/10 л води), «Хорус» (2 г/10 л води). До робочого розчину фунгіцидів потрібно додати один з інсектицидів проти шкідників – «Карате Зеон» (4 г/10 л води), «Альфа-супер» (2,5 мл/5 л води), «Твікс» (10–15 мл/5 л води), «Актор» (1,4 г/10 л води).
При «рожевому бутоні» (фаза утворення суцвіть) обприскують дерева проти гусені, що відроджується, листокруток, жуків довгоносиків, попелиць, несправжніх гусениць пильщиків, мінуючих молей, личинок щитівок та несправжніх щитівок, а також проти збудників хвороб. У цей період пестицидами обробляють усі сорти різних строків дозрівання всіх плодових культур. Обприскують одним із названих препаратів: «Конфідор» (2,5 г/10 л води), «Матч» (10 мл/10 л води), «Нурел-Д» (15 мл/10 л води). З фунгіцидів у робочий розчин до інсектицидів потрібно додавати «Мобіл» (3 г/10 л води), «Скор» (2 мл/10 л води), «Страж» (3 мл/5 л води). Ці препарати особливо ефективні на персику, абрикосі проти кучерявості листя.
Відразу після закінчення цвітіння проводять обприскування проти гусениць, які пошкоджують листя, попелиць, щитівок, медяниць, кліщів та хвороб.
У квітні можна й потрібно висаджувати дерева та кущі. У цей час саджанці добре приживаються та не бояться можливих заморозків. Найкраще приживаються саджанці, яким рік або два. До розпускання бруньок їх поміщають в ями з дренажем і живильним ґрунтом, які можна викопати ще з осені. Після посадки рослину рясно поливають і мульчують її прикореневу зону.

Квітник

Погода у квітні часто буває непередбачуваною, тому варто обирати холодостійкі сорти квітів для посіву у відкритий грунт. «Делікатне» насіння краще висівати в горщики, а після встановлення тепла, ближче до кінця місяця, переносити розсаду на клумби.
Різноманітні квіти на розсаду можна посіяти в парнику. У квітні висівають наступні однорічники: запашний горошок, чорнобривці, космеї, календули, левиний зів, бальзаміни, жоржини. Можна посадити і багаторічники: іпомеї, дельфініуми. З середини місяця можна садити такі багаторічні квіти, як астильби, іриси, флокси, півонії та хризантеми. З зимової закладки дістають бульби бегонії і коренебульби жоржин, щоб почати пророщувати їх в теплиці.
Після остаточного видалення укриття троянди слід обрізати, а потім розпушити ґрунт навколо куща. Обприскавши рослину трипроцентним розчином мідного купоросу, ви захистите її від шкідників і хвороб. Не забудьте підгодувати троянди мінеральними добривами та органікою. Нарциси, тюльпани та інші багаторічники підгодовують аміачною селітрою з розрахунку 20 г на 1 м2. Перед посадкою цибулини гладіолусів потрібно обробити Фітоспорином або аналогічним препаратом захисту. Просушений посадковий матеріал найкраще висаджувати в добре прогрітий ґрунт. А таким він буде тільки в кінці квітня.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий