Квочка – найкращий інкубатор

Квочка – найкращий інкубатор

Березень та квітень – найоптимальніші місяці для масового виведення домашньої птиці. Це можна робити як під квочкою, так і в інкубаторі. Найбільш простий і доступний спосіб виведення курчат, зрозуміло, під квочкою. Вона практично без особливого контролю з боку господині вигріває яйця, а потім після вилуплення пташенят обігріває їх, охороняє від хижаків, розшукує корм і вчить їх годуватися.
Кращими квочками, як правило, є кури м’ясо-яєчної породи і місцеві безпородні. Квочкою має бути здорова, спокійна птиця, у якої виражений інстинкт насиджування. Визначити його можна за такими ознаками: кури довго затримуються в гніздах, починають кудахтати, стають дратівливими. У них знижується вгодованість, припиняється яйцекладка, зменшується розмір сережок і гребеня, починає оголятися живіт.
Перш ніж покласти яйця під квочку, потрібно переконатися, що вона не зійде з гнізда. Як це визначити? Квочку знімають з гнізда і садять на підлогу поруч із ним. Якщо вона залишається на місці і не тікає, значить, можна садити її на яйця. Погані або молоді квочки зазвичай через 2–3 дні втрачають здатність до насиджування і залишають гніздо. Квочки, які при наближенні людини до гнізда голосно квокчуть, зриваються і втікають, також непридатні для насиджування. Найбільш надійними вважаються квочки у віці 2–4 років. Вони повинні бути в міру довірливими до людини, спокійними і небоязкими.
Саджати квочку на гніздо краще ввечері, причому в так звані «жіночі» дні тижня – це середа, п’ятниця, субота. Виводок пташенят у цьому випадку буває, як правило, здоровішим і дружнішим. Окрім того, згідно з народними прикметами, в гнізді повинна бути непарна кількість яєць. Під квочку середньої величини в теплу погоду підкладають 15–17 яєць. Для насиджування потрібно використовувати яйця, термін зберігання яких не перевищує 5–6 днів. Знесені тиждень тому і більше використовувати не рекомендується.
Догляд за квочкою в період насиджування визначає результати, які ви хочете отримати. Тож без особливої потреби квочку турбувати не варто. Необхідно в цей період стежити, щоб вона регулярно 1–2 рази на день сходила з гнізда поїсти, попити води, зробити коротку прогулянку. Однак бувають дуже старанні квочки, які по кілька днів не сходять з гнізд. Таких птахів треба насильно знімати й підносити до корму і води, інакше вони сильно схуднуть і можуть загинути від голоду.
У день виводу курчат квочка стає неспокійною і зовсім не залишає гнізда. Після вилуплення курчатам необхідно дати можливість обсохнути під квочкою, а потім перенести їх в тепле місце, де температура становить 28–30 градусів. За добу у гнізді потрібно змінити підстилку, поставити в годівниці корм і воду

Анатолій ЗАБУРАННИЙ,
ветеринарний лікар.

Поділися:

Добавить комментарий