“Легенда Карпат” почала ходу із Полтави

Валерій Харчишин на презентації “Легенди Карпат” у Полтаві.

“Легенда Карпат” почала ходу із Полтави

У полтавському кінотеатрі Wizoria (“Колос”) відбувся допрем’єрний показ фільму “Легенда Карпат”. І цю подію її учасники назвали світовою прем’єрою – на українські екрани стрічка вийшла на тиждень пізніше, 29 березня. Покажуть її і в інших країнах світу.
– Для мене це надзвичайна подія, я так само, як і ви, чекаю перегляду, але, на жаль, сьогодні не зможу подивитися фільм – так збіглося, що цього вечора у нас концерт, – сказав полтавцям, відкриваючи коротку прес-конференцію, головний герой стрічки, лідер гурту “Друга ріка” Валерій Харчишин.
Він разом із продюсером фільму Володимиром Моторним розповіли про зйомки нового українського пригодницького історичного фільму, про задіяних у ньому акторів і простих людей, які живуть у Карпатах і охоче взяли участь у масових сценах, граючи ролі другого плану. До зйомок були запрошені й актори коломийського, київського, львівського театрів.
“Легенда Карпат” – це одна із версій реальної історії про “українського Робін Гуда” – ватажка опришків Олексу Довбуша. Події розгортаються у XVIII столітті. Сценарій спершу був написаний для телесеріалу, але в ході роботи стало зрозуміло, що з нього вийде повнометражна художня стрічка. Гурт “Друга ріка” випустив пісню та кліп із назвою “Доки я не пішов”, який став саундтреком до неї.
– Я дуже переживав, чи вдасться втілитися в образ Олекси Довбуша, але врешті зрозумів, що не варто шукати Довбуша у книжках, а треба “перенестися” в ту епоху, в ті умови, обставини і вже там шукати Довбуша, показати його як людину. Це було важко, робота надзвичайна, цікава й виснажлива, але фільм, на мою думку, вдався, робота завершена, і це – головне, – розповідає Валерій Харчишин.
Він наголошує, що фільм знімався без підтримки Держкіно, без державного фінансування – “і це є приклад того, що можна будь-що в цій країні зробити, якщо ти цього хочеш, можна змінити країну, варто лише мати бажання”. І подякував полтавцям, що прийшли підтримати українське кіно.
Найлегше працювалося лідеру “Другої ріки” зі співачкою Марічкою Яремчук, яка зіграла головну героїню – дівчину, що з дитинства була закохана в Олексу. Вона – Марічка, а не історична Дзінка, хоч схожа за своїм характером на неї.
У фільмі не задіяні професійні актори, і те, що “Легенда Карпат” виходить на великі екрани, – це щастя, зізнається головний герой, який має в собі гуцульську кров, і це йому, впевнений, допомагало в роботі.
Режисер і продюсер стрічки – Сергій Скобун, він же створив і сценарій у співавторстві з сестрами Оксаною та Мариною Артеменко. Для міжнародної аудиторії стрічку презентують як “правдиву історію українського Робін Гуда, який відбирав у багатих, щоб віддавати бідним”. До речі, у Лондоні всі квитки на показ, який відбудеться 15 квітня, вже продано. Побачать фільм і в Нью-Йорку, Атланті, Південній Кореї.
Фільм знімався на історичних локаціях – Протяті Камені, Соколине Око, Вижниця, водоспад Гук, перевал Нимчич… І глядачам на великому екрані відкривається неймовірна краса мальовничих карпатських гір, лісів, річок, полонин. Вражають і важкі бойові сцени, а також сюжети із вовками, дикими кабанами, зубром, птахами, летючими мишами – все це певною мірою згладжує помітно непрофесійну гру акторського ансамблю і дещо “театрально” поданий сюжет, що завважили перші глядачі кінострічки.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий