Лікарняні – в електронному вигляді

Лікарняні – в електронному вигляді

Реалізацію пілотного проекту запровадження лікарняних листків в електронному вигляді вивчала у Полтаві Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, екс-міністр соціальної політики Людмила Денісова.
Пілотний проект Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності впроваджується в закладах охорони здоров’я 11 областей, у тому числі Полтавської. Гостя у супроводі заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла, директорів департаментів ОДА: охорони здоров’я – Віктора Лисака, соціального захисту – Людмили Корнієнко та інших фахівців ознайомилася з електронною системою ведення медичної документації в обласній клінічній лікарні імені М. В. Скліфосовського та обліком лікарняних листків за новою системою у Полтавському обласному клінічному пологовому будинку.
– Програма фіксує всі дані пацієнта: дані обстеження, методи лікування, строк перебування на лікарняному, а головне – дає змогу вивести аналітичні дані. Лікарі можуть проаналізувати стан захворюваності населення на ту чи іншу хворобу, спостерігати тенденцію до зростання або спад захворюваності, – пояснив Віктор Лисак.
Головний лікар пологового будинку, заслужений лікар України Наталія Удовицька, заступник головлікаря з організаційно-методичної роботи Лариса Ухналь продемонстрували роботу електронної бази, куди занесені відомості про лікарняні працівників і пацієнток. Систему тут випробовують з 2014 року. У реєстрі видно, хто видавав листок непрацездатності, на який період, місце роботи хворого, загальну кількість виданих листків тощо.
Інформація передається на центральний сервер Фонду соціального страхування, який оперативно оплачує листки непрацездатності. Щоправда, у медиків і представників Фонду чимало запитань до розробників програмного забезпечення. Лікарні і Фонд часто не можуть напряму обмінюватись інформацією. В ідеалі до системи повинні мати доступ ще
й бухгалтерії підприємств, які теж частково компенсують дні хвороби своїм працівникам.
– Хочу подивитися, як використовуються кошти платників податків, застрахованих осіб, тобто усіх нас із вами, витрачені на розробку програми Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності. Мета його створення – позбавити сферу охорони здоров’я зловживань, – зазначила Людмила Денісова на брифінгу для полтавських ЗМІ. – Зловживання з лікарняними оцінюються в середньому в 1,7 мільярда гривень на рік. Є аналіз – лікарі, що працюють в однакових умовах з одними групами населення, виписують: одні, скажімо, – 5, інші – 25 лікарняних. Або ще випадки – працевлаштовують жінок із великим терміном вагітності, вони отримують кошти від Фонду і діляться з роботодавцями. Є випадки продажу лікарняних листків. На сьогоднішній день не підбиті підсумки розробки реєстру в 11 пілотних областях.
Голова парламентського комітету поінформувала: після ознайомлення з роботою системи в регіонах має намір звернутися до Кабміну і профільних міністерств із рекомендаціями – або продовжити існуючу програму, якщо нововведення виявиться ефективним, або розробляти нову. Вона відповіла на запитання журналістів стосовно виплати допомоги при народженні дитини, пенсій пенсіонерам Міноборони та МВС. Постанова Кабміну про перерахунок пенсій таким особам вже прийнята. Виплати їм підвищать поетапно, починаючи з 2018 року.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий