Лікує гіповітаміноз

Лікує гіповітаміноз

«Які обмеження є для вживання лимона?»
З.І. ВАВРИШ.
Лимон (цитрина; лимон; Cіtrus lіmon) – невелике (3–5 метрів заввишки) вічнозелене плодове дерево родини рутових.
У дикому стані лимон невідомий. В Україні його культивують як оранжерейну плодову рослину.
З лікувальною метою використовують плоди рослини.
У м’якоті плодів є лимонна кислота (6–8 %), цукри (до 3,5 %), аскорбінова кислота (до 90 мг% ), вітаміни А, В1 і В2, флавоноїди, похідні кумарину, сесквітерпени, пектини, солі калію й міді та інші речовини. Шкірка плодів містить ефірну олію (до 0,6 %) і флавоноїди. Головними складовими частинами ефірної олії є терпен лимонен (до 90 % ) і альдегід цитраль (3–6 % ).
Лікувальні властивості лимонів зумовлені наявністю в них значної кількості вітамінів. Вживання лимонів (у натуральному вигляді, з чаєм, у вигляді соку, розведеного водою) показане при гіповітамінозах С і В, гарячкових станах, порушенні мінерального обміну, нирковокам’яній хворобі, подагрі та ревматизмі.
Як зовнішній засіб розведений водою сік використовують для полоскання при запаленні ротової порожнини і горла.
При нудоті у вагітних свіжорозрізаний лимон прикладають до ямки під грудьми (як відтяжний засіб).
Свіжим натуральним соком (шматочком лимона) протирають лице для видалення комедонів. Для посилення ефекту спочатку приймають парову ванночку.
Ефірну олію, яку добувають зі шкірки плодів, використовують як засіб, що поліпшує смак і запах ліків, у харчовій і кондитерській промисловості та в парфумерії.
У зв’язку з високим вмістом лимонної кислоти вживання лимонів необхідно обмежувати або виключати їх з раціону зовсім при хворобах шлунку, кишок, печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози (гострі й хронічні панкреатити). Слід особливо підкреслити, що надмірне й нераціональне вживання лимонів може завдати шкоди навіть здоровій людині.
Маска для обличчя при себореї: білок одного яйця збивають з чайною ложкою лимонного соку, наносять на обличчя, через 25–30 хвилин змивають теплою водою. Процедуру проводять 1–2 рази на тиждень.

Поділися:

Добавить комментарий