Допоможіть знайти п’явок

Лікує «гіруда»

Згадки про лікування пацієнтів за допомогою п’явок сягають своїм корінням у сиву давнину. Факт застосування цього методу підтверджується в медичних трактатах найвидатніших корифеїв лікарської справи, зокрема Авіценни й Гіппократа. Є відомості щодо використання кровососів і ескулапами часів царської Росії.
Отже, «гіруда» (з латини hirudo) – медична п’явка використовується для клінічного кровопускання впродовж багатьох сотень років. Піонером методу, який сьогодні має назву гірудотерапія, вважається грек Нікандр із Колофона (жив у II ст. до нашої ери).
Нині людство почало активно згадувати старовинні методи лікування й давні природні рецепти.

П’явка – одна з найдивовижніших і найзагадковіших істот, діапазон використання її дуже широкий. Які ж хвороби лікує п’явка?
«Трудівниця» розширює судини, розчиняє тромби та спайки, розріджує кров, видаляє гнійники. Секрет слини п’явки містить знеболювальні та імуномодулюючі речовини, природні антибіотики й багато-багато іншого.
Гірудотерапію застосовують як самостійний або комбінований метод лікування: в неврології (остеохондроз, радикуліти), ендокринології (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, ожиріння), дерматовенерології (псоріаз, нейродерміт, вугровий висип), хірургії (варикозне розширення вен, тромбофлебіти), кардіології (стенокардія, ішемічна хвороба серця), пульмонології (нейтралізує застійні процеси в легенях, наприклад, бронхіальну астму й астматичний бронхіт).
Також п’явка лікує захворювання, які вимагають кровопускання, приміром, гіпертонічну хворобу (підвищений артеріальний тиск), та глаукому, яка виникає внаслідок підвищеного внутрішньоочного тиску. Кожна недуга має свої схеми лікування.
Чи є протипоказання до застосування гірудотерапії? Так. При деяких хворобах її застосовувати не бажано. Зокрема при гемофілії, тяжкій анемії, стійкій гіпотонії (знижений артеріальний тиск), вагітності та онкології.
Яким чином відбувається лікування? Для гірудотерапії використовується голодний кровосос (харчується раз на три-шість місяців). Лікувальний процес розпочинається, коли п’явка береться до «трапези». Умовно кажучи, починає готувати собі… «страву».
Кровосос має замість зубів мікропилочки. Як тільки він їх починає застосовувати, в людини одразу ж з’являється відчуття, схоже на «опік» кропиви, яке через кілька хвилин зникає. На наступному етапі п’явка вводить знеболювальне, щоб об’єкт харчування не «сіпався». Потім додає «приправи»…
Для п’явки людська кров занадто густа. І для її розрідження тваринка випускає спеціальні речовини, наприклад, герудини й гепарини, за допомогою яких розширюються судини й капіляри. І все – «наїдок» готовий до вживання.
Після «трапези» кровосос залишає на шкірі пацієнта позначку, яка дуже нагадує логотип автомобіля «Мерседес».
У процесі постановки п’явки є кілька етапів, а саму «трудівницю» можна видалити на потрібному з них: 1) розширення судин, 2) етап віддачі корисних речовин, 3) етап завершеного процесу – якщо потрібно відсмоктати кров.
П’явка харчується «від пуза», тобто їсть, доки сама не відпаде. За одну «трапезу» вона відсмоктує не більше, ніж 5 мілілітрів крові. Процедура харчування триває від 15 до 40 хвилин.
За сеанс гірудотерапевт застосовує від однієї до двадцяти особин. Усе залежить від поставленого завдання й точки «прикладення» кровососа. Як правило, п’явки ставлять на акупунктурні точки.
Живе п’явка досить довго – кілька років, але застосовують її тільки один раз. Для запобігання зараженню небезпечними хворобами, такими, як СНІД та гепатити, використані п’явки або утилізують, або… пацієнт забирає своїх «трудівниць» додому, доглядає за підопічними до повторного сеансу гірудотерапії (скажімо, через півроку), на який несе вже голодних тваринок.
Для лікування людей підходять лише два види медичної п’явки: hirudo medicinalis та hirudo medicinalis officinalis, які в природі практично не трапляються. Це пов’язано в першу чергу з екологією. Вони живуть лише в чистому водному середовищі. Медичні п’явки обов’язково повинні бути сертифіковані.
На сучасному етапі ця тваринка всебічно досліджується у Франції. Нині вчені виявили уже близько 40 речовин, корисних для здоров’я людини, а кількість невивчених можна тільки уявити… Зрозуміло, що метод гірудотерапії теж широко застосовується для лікування саме в цій країні.
Охочих випробувати гірудотерапію «на власній шкурі» чимало. Метод користується попитом. За допомогою гірудотерапії можна швидко позбутися геморою, особливо з кровотечею. Кількість сеансів для кожного пацієнта індивідуальна. Кровососи навіть позбавляють чоловіків простатиту, а жінок – безпліддя. У комплексному лікуванні гірудотерапія завжди дає гарні результати. Звісно, лікувати набагато легше, якщо хвороби не запущені.
У випадку отруєння та перевантаження організму хімічними речовинами гірудотерапія теж дає добрі результати. П’явка ставиться на проекцію печінки навіть при… алкогольних отруєннях. Приміром, в одному зі своїх інтерв’ю артист Андрій Данилко (Вєрка Сердючка) зізнався, що після вживання надмірної кількості алкоголю прямує поліпшувати самопочуття до… гірудотерапевта. А голлівудська красуня Демі Мур за допомогою кровососів омолоджується та… худне…
За допомогою гірудотерапії дуже швидко розсмоктується постін’єкційний інфільтрат (затвердіння після уколів). Шрами ж від надпилів п’явки розсмоктуються повністю тільки через 3–4 місяці.
Розпочинаючи лікування, слід пам’ятати, що кровососи не люблять різких запахів, особливо парфумів і тютюнового перегару. Маленькі тваринки також майже ніколи не співпрацюють із негативно налаштованими людьми.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий