Лікування інфарктів, ішемічних інсультів  стане більш якісним і сучасним

Лікування інфарктів, ішемічних інсультів стане більш якісним і сучасним

Понад мільйон гривень витрачено на реконструкцію приміщення нової операційної в обласній клінічній лікарні імені Скліфосовського. Адже сучасне обладнання для неї – рентгенохірургічна агіографічна система – коштує майже 20 мільйонів гривень. Вона придбана завдяки впровадженню в області субпроекту Світового банку, що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Із запровадженням нового обладнання і ходом ремонтних робіт голову облдержадміністрації Валерія Головка ознайомили директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак та головний лікар ПОКЛ імені Скліфосовського Григорій Оксак.
Завідуючий відділенням інтервенційної радіології Руслан Сакевич розповів про переваги і зручності нової агіографічної системи як для пацієнтів, так і для лікарів. Передбачений кращий радіологічний захист, монітори контролюють роботу всіх органів пацієнта. У приміщенні встановлена сучасна система вентиляції. Журналістам лікар пояснив: при операціях на серці, судинах головного мозку, нирках із застосуванням такого обладнання показник смертності зменшується до 4 відсотків (при традиційному хірургічному втручанні – 20–25 процентів). Це обладнання і діагностичне, і лікувальне, з його допомогою можна ставити стенти, кардіостимулятори, проводити тромболізис. У палаті інтенсивної терапії після такого втручання пацієнт перебуває всього 4 години.
Планується оновлення ще одного апарата такого ж класу. Адже наявна досі агіографічна система вичерпала свій ресурс, а пацієнтів з ішемічними інсультами не менше, ніж людей із гострими коронарними патологіями.
Завідувач нейрохірургічного відділення Михайло Тончев розповів, що зараз до 20-ї години апаратура зайнята лікуванням невідкладних пацієнтів з інфарктами, а планові операції починаються увечері.
Як зазначалося в обговоренні, з обласного бюджету на ремонт нейрохірургічного відділення з блоком інтенсивної терапії виділено близько 23 мільйонів гривень. Половину цих коштів профінансовано цьогоріч. Приблизно у квітні 2018-го планується новосілля – це буде сучасне відділення, починаючи від зручних ліжок у палатах аж до новітнього обладнання.

Ольга ЩЕГЛОВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий