Лікувати не тільки тіло, а й душу

Лікувати не тільки тіло, а й душу

Ліки для тіла є в аптеці, а для душі – в музеї! Єдиний в Полтавській області музей-аптека в селі Рашівка Миргородського району відзначає свій перший ювілей – 5 років. Творці проекту розповіли, чого навчили їх ці роки.
1. Чітко формувати план роботи
У 2019 році виникла ідея зберегти в сільській аптеці інструментарій та меблі, якими вже ніхто не користувався. Авторка музею Юлія Кобізька почала розбирати старі комірчини з книгами, нагородами, предметами побуту колишніх аптекарів, які розповідають про 130 років аптечної справи в селі Рашівка. Лише чітке бачення плану роботи і кінцевої мети вберегло ідею від непослідовних кроків, дало можливість старі комірчини перетворити на музейні кімнати.
2. Знаходити однодумців
Із самого початку багато людей підтримували ідею створення музею, але мало хто вірив, що все це втілиться. Поступово все змінилося. Сьогодні невелика, але надійна команда працює над збереженням і розширенням колекції, співпрацює з фондами, архівами, ЗМІ, продовжує досліджувати історію і відкривати щось нове. Важливо підтримувати зв’язок із старожилами, свідками колишніх подій, збирати їхні безцінні спогади.
3. Ділитися досвідом
Туристи, які приходять до музею, то лише одна частина аудиторії, з якою треба працювати. Інша – це колеги з інших музеїв, журналісти, громадські активісти, культурні діячі. Саме завдяки їм забезпечується підтримка та якісна реклама. Обмін досвідом з такими закладами, як Гадяцький історико-краєзнавчий музей, Національний музей медицини України, Центр охорони та досліджень пам’яток археології (Полтава), дають можливість наповнити роботу музею новими яскравими подіями.
4. Берегти історію
Історія музею почалася в 2019 році, історія аптеки – в 1892, історія самої будівлі – у 1886. Збирати пазли з дат і подій – захоплива справа, яка вимагає терпіння. А ще – відповідальності, бо всі дослідження треба зберегти для майбутніх дослідників. За 5 років клопіткої роботи світ побачило два видання книг про історію не лише аптеки, а й лікарні в Рашівці. Це важлива робота, адже сільська медицина має свої особливості, цікавинки, які варто берегти.
5. Бути сучасними
В декого є думка, що музеї – це нудно. Але для тих, кому цікаве саме життя, нудно не буде ніде. Автори музею-аптеки в Рашівці вирішили приваблювати гостей не лише екскурсіями. Тут проводяться квести для дітей та експерименти з безпечної хімії, які цікаві й дорослим. А останні півроку екскурсії проводять два хлопчаки з місцевої школи, які в цьому знайшли своє нове захоплення і так стали своєрідною родзинкою музею.
6. Готувати щось нове
Музейна колекція постійно змінюється і розширюється. Сюди потрапляють не лише т. з. нові старі експонати, але й несподівані цікавинки. Наприклад, за останній туристичний сезон у музеї з’явилася ціла колекція з лялькових аптекарів та аптекарок. Це роботи місцевих майстринь, які чудово пасують до колекції дитячих малюнків, що з кожним роком лише збільшується.
Музей-аптека в Рашівці – це не лише про туризм і знання, а й про враження. Автори проекту переконані, що ніщо не може переважити бажання нових відкриттів! Час минає, все змінюється, а враження залишаються на все життя. Це те, що робить людей щасливішими.

Поділися:

Добавить комментарий