Ліквідовано аварію  на газопроводі  “Уренгой-Помари-Ужгород”

Ліквідовано аварію на газопроводі “Уренгой-Помари-Ужгород”

У наслідок розгерметизації магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» (діаметр 1400 мм) минулої суботи, 9 січня, о 15.50 у полі поблизу села Калайдинці Лубенського району стався вибух з факельним горінням. О 16.05 подачу газу до газопроводу було перекрито.

Як повідомили у прес-службі Головного управління ДСНС у Полтавській області, жертв та постраждалих унаслідок надзвичайної події немає. Через відключення ГРС «Вишневе» було припинено газопостачання 17 населених пунктів Лубенського району. Метеорологічним відділенням аварійно-рятувального загону спеціального призначення проводились заміри повітря у населених пунктах за допомогою газоаналізаторів. Перевищення гранично-допустимих концентрацій небезпечних речовин виявлено не було. Також (із залученням представників поліції та соціальної служби) співробітники ГУ ДСНС України у Полтавській області організували об’їзд усіх домогосподарств, які були відключені від газопостачання, з метою оповіщення щодо правил користування газовими пристроями перед початком його відновлення.
Оператор газотранспортної системи України оперативно здійснив схему-переключення подачі газу через ГРС «Куйбишеве», щоб відновити газозабезпечення майже 3000 абонентів, які залишилися без газу. Перший етап ліквідації аварії було завершено вже у неділю, 10 січня. Як стало відомо, внаслідок аварії зруйновано близько 30 метрів труби трубопроводу.
Транзиту газу до ЄС нічого не загрожує, потоки були переключені через інші газогони, і транспортування газу відбувалося у штатному режимі. Розслідування встановить причини аварійної ситуації, включно з можливістю диверсії або спроби незаконної врізки, зазначається на офіційній інтернет-сторінці «Оператор ГТС України». Станом на 10.40 неділі, 10 січня, ОГТСУ подав газ у мережі АТ «Лубнигаз» для відновлення газопостачання в усіх населених пунктах Полтавської області, що були тимчасово відключені внаслідок аварії.
За фактом надзвичайної події на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 292 (Пошкодження об’єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів) Кримінального кодексу України. У відділі комунікації поліції Полтавської області повідомили, що тривають слідчі дії.

Підготовлено за матеріалами pl.dsns.gov.ua, pl.npu.gov.ua, tsoua.com

Поділися:

Добавить комментарий