Липень косить, липень жне,  довго спати не дає

Липень косить, липень жне, довго спати не дає

Основні роботи в липні – рясний полив садовини й городини і систематичне підживлення. Тоді, навіть за відсутності достатньої кількості опадів, грядка й сад порадують урожаями, й буде що закласти в домашні погрібці на зиму.
ТУРБОТИ САДІВНИКІВ
Якщо на плодових деревах є засохлі сучки і гілки, їх обов’язково треба спиляти, бо вони можуть бути джерелом інфекції. Товсті зрізи треба обробити садовим варом або принаймні замастити олійною фарбою.
Саме час обробити яблуні й груші від парші, вишню – від кокомікозу кісточкових, а сливу – від дірчастої плямистості. До речі, особливо активно грибкові інфекції розвиваються у період рясних дощів і похолодання.
Не забуваймо про суничні грядки – навіть після завершення плодоношення продовжуємо знищувати бур’яни у міжряддях, одночасно спушуючи грунт. Якщо кореневища надто оголилися (таке трапляється у посушливі періоди), їх негайно треба засипати грунтом, інакше вони підсохнуть й не зможуть надалі виконувати свою живильну функцію. До того ж підсипати землю необхідно для того, щоб суниця встигла випустити молоде листя. Воно допоможе рослинам не замерзнути узимку під снігом.
Якщо на яблунях, грушах, сливах й інших плодових деревах нав’язалося надто багато плодів, гілки треба підперти міцними палицями, й це допоможе попередити обламування.
Кожен день оглядайте кущі з малиною. Вчасний збір стиглих ягід стимулюватиме достигання ще недозрілих. Так само вчасно треба оббирати з гілок і стиглі ягоди чорної смородини, щоб вони не обсипалися. А от червона й біла смородина можуть почекати – стиглі ягоди міцно тримаються на гілках до 30 днів.
ГОРОДНІ РОБОТИ
На початку липня особливу увагу слід приділити томатам і картоплі – о цій порі зробимо профілактичну обробку від фітофтори. Найкраще підійдуть для цього такі хімічні препарати, як бордоська рідина чи хлорокис міді. Слід зауважити, що вони можуть бути застосовані в будь-якій фазі росту рослин картоплі. А ось томати востаннє слід обробити не пізніше, ніж за 20 днів до початку збирання врожаю. До речі, за відсутності дощів у липні бажано одноразово, але рясно полити картоплю. Тоді урожай буде врятований і гарантований.
У першій половині місяця копаємо озимий часник і цибулю. Полив цих культур слід припинити за три тижні до початку викопування. Зів’яле листя краще не обрізати, а коли трохи підсохне, заплести його в «коси» і залишити досушуватися в добре провітрюваному приміщенні, наприклад, сараї, де відкриваються вікна, або ж просто надворі під навісом.
На цвітній капусті слід понадломлювати верхні листочки. Таким чином вдасться захистити ніжні білі суцвіття від палючого сонця, в результаті чого отримаєте добре розвинені білі суцвіття.
У липні особливої уваги потребуватимуть високорослі сорти томатів. Щоб рослини перестали рости вгору й спрямували всі свої життєві сили на достигання врожаю, верхівки пагонів слід обрізати чи обірвати. Також на кущах треба видалити усі квіти й бутони – з них все одно вже не буде повноцінного урожаю, й вони лише забиратимуть у рослин сили.
У липні масово достигає городина, й рослини особливо потребують підживлення препаратами на основі калію й фосфору. Підгодовувати городину слід раз у два тижні після або під час поливу.
Прийшла пора востаннє прорідити молоді коренеплоди. Відстань між рослинами моркви й петрушки має бути не менше 4 см, між редькою – 8–10 см, буряком – 10–12 см. Після проріджування грядку бажано рясно полити попільним настоєм. Загалом липневі підгодівлі коренеплодів, що вже встигли сформувати бадилля, повинні сприяти накопиченню в плодах цукру. Цьому допомагають калійні добрива типу сульфату кальцію (з розрахунку 1 г речовини на 10 л води) або вже згаданий настій попелу (1:10).
У липні слід вкоротити й пагони на гарбузових кущах. Прищипувати їх треба над третім листком, що йде після зав’язі. Видаляємо також усі бічні пагони, на яких немає плодів. Загалом на одній рослині радимо залишати не більше трьох зав’язей. Із них отримаємо великі плоди, але за умови рясного поливу й регулярного підживлення кущів.
Не забувайте й про регулярне підживлення огірків і помідорів настоєм попелу (готується він у співвідношенні 70 грамів на літр води) або коров’яку (1:10).
ЩО РОБИТИ В КВІТНИКУ
Якщо на рослинах побачили ознаки борошнистої роси (листя вкрите білим нальотом, що нагадує борошно), негайно обробіть їх Топазом або Скором. Не забувайте про систематичну обрізку зів’ялих квітів. Ні в якому разі не допускайте появи насіння (якщо немає потреби в розмноженні рідкісних сортів), адже це дуже ослабить рослини.
Щоб уникнути обламування стебел у гладіолусів, жоржин, мальв, підв’яжіть їх до опор. У заростях троянд видаліть всю тонку поросль і пагони з сімома листками (дички), після чого підгодуйте рослини водним розчином коров’яку (1:20), додавши в нього суперфосфат, аміачну селітру й хлористий калій.
Після відцвітання півоній під кущі внесіть перегній або компост і закопайте добриво в грунт. Щоб захистити рослини від грибкових захворювань, їх слід обприскати 1-відсотковим розчином бордоської рідини або 0,5-відсотковим розчином хлорокису міді. Для профілактики обробляйте рослини раз на тиждень.
У середині місяця викопайте цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, інших первоцвітів. Їх треба очистити від землі й помістити під навіс у добре вентильованому приміщенні на досушування. Висаджувати їх у грунт будемо у вересні-жовтні в залежності від погоди.

Поділися:

Добавить комментарий