Липень втоми не знає

Липень втоми не знає

Літо невпинно наближається до екватора, а українці все більше починають непокоїтися продовольчою безпекою родин взимку, яка очікувано буде зовсім не простою. Садівникам та городникам в липні потрібно встигнути зробити одночасно безліч справ, щоб урожай був вчасно зібраний і збережений, рослини политі та підживлені.

На городі

У липні погодні умови сприяють ураженню рослин різноманітними хворобами та шкідниками. Саме в цей час на картоплі та помідорах може розпочатися розвиток спор фітофтори. Для ефективного їх захисту знадобиться обробка препаратами, що містять мідь. Крім того, рекомендується також одночасно почати полив цих рослин кальцієвою селітрою в пропорції дві столові ложки препарату на відро води.
У першій половині місяця викопайте часник і цибулю та залиште досушуватися в добре провітрюваному приміщенні. За 20 днів до збирання припиніть їх полив.
Більшість городників у липні розпочинають збір уже дозрілого насіння різних рослин, продовжують проріджувати сходи. Від пікірування та пересаджування у цей час варто відмовитися.
В останню декаду місяця слід починати збирання бобових культур, проводити закладку компосту і вкорінення живців, продовжувати полив за необхідності. Останні дні місяця сприятливі для робіт з коренеплідними культурами.

У саду

Посаджені ще навесні, кущі та молоді дерева вже вкорінилися і починають зміцнюватися. Але саме молоді дерева найбільше потерпають і навіть гинуть від хвороб та нападу шкідників. Тому конче необхідно обробляти садові рослини відповідними для них препаратами. Додатковим, але доволі дієвим способом боротьби з хворобами та шкідниками є внесення гною в середину куща або під дерево. Не зайвим буде і внесення інших добрив. Крім того, в цей час допускаються посадки та пересадки кущів та дерев.
У липні можна скоригувати напрям росту молодого деревця. Для цього забийте міцний кілок за 15–20 см від саджанця, з протилежного від нахилу боку. Прив’яжіть стовбур шпагатом до кінця, помірно натягуючи його. Якщо кут нахилу досить великий, не намагайтеся виправити його за один раз. Кожні 2–4 тижні потроху коригуйте довжину шпагату, поступово підтягуючи стовбур у напрямку кілка.

У квітнику

Не забувайте про систематичну обрізку зів’ялих квітів. Ні в якому разі не допускайте зав’язування насіння, бо в цьому випадку рослини слабшають. Щоб уникнути ламання стебел таких високорослих квітів, як гладіолуси, жоржини, мальви, підв’яжіть їх до опор.
У плетистих троянд видаліть усю тонку поросль і підгодуйте їх розчином коров’яку з розрахунку 1 частина на 20 частин води, додавши 30 грамів суперфосфату, 20 грамів аміачної селітри і 8 грамів хлористого калію. Після закінчення цвітіння півоній під кущі внесіть перегній або компост та зарийте його в грунт.
Щоб захистити рослини від грибкових захворювань, обприскайте їх 1%-ним розчином бордоської рідини або 0,5%-ним розчином хлорокису міді. Для профілактики проводьте обробку один раз на тиждень.
В середині місяця викопайте цибулинні квіти. Самі цибулини очистіть від землі та покладіть на досушку під навіс в добре вентильованому приміщенні.
Наприкінці місяця проведіть підгодівлю квітучих однорічних рослин, а також прорідіть сіянці багаторічників.

Підготовлено за матеріалами відкритих інтернет-джерел.

Добавить комментарий