Літня відпустка: напрямки, ціни, способи зекономити

Літня відпустка: напрямки, ціни, способи зекономити

Авторка багатьох детективних літературних творів, романтик у душі, британська письменниця Агата Крісті писала, що життя у подорожі – це «мрія в чистому вигляді».
Літо – пора відпусток, здійснення бажань, подорожей, екскурсій, теплих пляжів. А чи збираються наші співгромадяни мандрувати? Якщо так, то куди саме, що хочуть побачити і в яку суму це обійдеться? Як здійснити свою мрію і при цьому вкластися в доступний бюджет?
Полтавщина
Відпочити в санаторіях на курорті Миргород коштує цим літом від 700 гривень з людини на добу і вище. У цю суму входять розміщення в 1–2-місних номерах, харчування, стандартні оздоровчі процедури. Шезлонги, басейн та інші курортні блага, як правило, за додаткову плату. Ціни за номери класу люкс стартують від тисячі гривень. Зверніть увагу – якщо купувати путівки у турагентств і посередників, можлива націнка.
Бази відпочинку на Дніпрі у районі Кременчука: тут можна зняти будиночок або котедж з усіма зручностями та холодильником для сім’ї чи компанії від 1500 гривень на добу. Простіший – від 600 гривень, причому не важливо, удвох там поселяться чи вшістьох. Отже, сума на одну людину буде меншою. Окрема плата – за харчування в ресторані чи кафе. Орендувати затишну альтанку з мангалом – 800 гривень, покататися на катамарані – 100 гривень за годину. Апартаменти типу «бунгало» коштуватимуть дорожче.
Є турбази, де будиночки дешевші. Орендувати їх можна за 600–900 гривень, залежно від комфорту та зручностей.
На Кременчуцькому водосховищі можна розміститися з власним наметом на базі відпочинку. Впорядковане місце – 50 гривень за добу з людини.
Заміські місця відпочинку навколо Полтави: котедж на двох на березі Ворскли зі зручностями і сніданком – від 900 до 2500 гривень за добу, можлива доплата за додаткове місце.
В міні-готелях на садибах зеленого туризму можна домовитись про розміщення від 100 до 200 гривень з людини. З харчуванням – пропонуються домашні страви української кухні – дорожче. З розваг на туристів чекають рибальство, кінні прогулянки, катання на човнах, бані-сауни, майстер-класи з народних промислів тощо.
Бази відпочинку в сільській спокійній місцевості – приблизно 1000 гривень за сімейний номер за добу зі зручностями, харчуванням, спортивними та ігровими майданчиками, автопарковкою, караоке тощо.
Україна
Найпопулярніший вітчизняний відпочинок для полтавців у липні-серпні – узбережжя морів.
Якщо ви вирішили поїхати до Одеси, то транспортне сполучення буде зручним – з Полтави і Кременчука до південної Пальміри курсують прямі поїзди. Щоправда, треба подбати про бронювання квитків заздалегідь, як правило, за два тижні до бажаної дати виїзду вільних місць уже немає. Купейне місце в швидкісному потязі, який їде з Полтави до Одеси 9 годин, коштує 635 гривень. У нічному пасажирському час перебування в дорозі – 11 годин: купе – 375 гривень, плацкарт – 225. На залізниці діють знижки для студентів і дітей.
Оренда житла в Одесі – однокімнатна квартира з усім необхідним для проживання – холодильником, посудом, спальними місцями, постільною білизною тощо – обійдеться від 600 гривень за добу і вище.
Доба в звичайному номері готелю з кондиціонером неподалік від пляжу «Аркадія» на двох коштує 3 тисячі гривень. Сюди включені сніданок, закритий пляж і нічний клуб. Хостели, звичайно, дешевші, але і рівень комфорту там у рази нижчий. Це загальні кімнати, як у гуртожитку, з двоповерховими ліжками і чергою в душ. Хоча компанії студентів переночувати кілька ночей буде по кишені – вартість ліжкомісця – 200–300 гривень за добу.
Поїздки в Одесу та область автобусом організованими групами туристів не користуються у полтавців великою популярністю, інформують у місцевих турагентствах. Їхати довго – 12–15 годин в один бік, і якість дорожнього покриття на трасі залишає бажати кращого.
Зате, якщо ви вирішите поїхати в одеські курортні прибережні селища самостійно (з Одеси можна добратися місцевими маршрутками), влаштуватися у приватному секторі любителям спокійного відпочинку буде зовсім недорого. У невеликих приморських селах можна знайти житло і від 70 гривень. Це, приміром, Катранка, Лебедівка, місто Південне (70–700 гривень) залежно від умов.
Кароліно-Бугаз (60 км від Одеси) – від 80 гривень за добу Популярний курорт Затока – від 140 гривень.
На Чорному морі найпопулярніші місця для відпочинку також Залізний Порт, Лазурне та Скадовськ. Житло там, теж залежно від умов і зручностей, від 100 до 500 гривень.
Курорти Миколаївської області – Морське, Рибаківка, Чорноморське, Коблеве – пропонують варіанти бюджетного оздоровлення на морі за ціною від 70 гривень.
Азовське море популярніше серед полтавців: їхати туди ближче, 7–8 годин, як правило, автобуси турфірм возять групи людей уночі, коли не жарко і дороги вільніші. Менша відстань – нижча вартість проїзду. Цього літа проїзд до Кирилівки «туди» і «відтіль» комфортабельним автобусом з кондиціонером обходиться приблизно в 550 гривень з людини.
На базах відпочинку в Кирилівці і прибережних піщаних косах проживання стартує від 80 гривень у звичайних дерев’яних будиночках. Зручності – на території. Для приготування їжі на турбазах передбачені спільні кухні. Хто не хоче витрачати час – пропонується харчування в їдальнях і кафе, вартість на день – від 120 гривень. Номери зі зручностями, кондиціонером, телевізором – від 300 гривень з людини за добу. Номери та апартаменти класу люкс обладнані кухнями.
Можна зекономити, якщо забронювати один будиночок на дві сім’ї – приміром, дві мами і дві дитини. Так обійдеться дешевше, ніж кожна сім’я житиме в «двушці» окремо.
Відпочинок vip-рівня з басейном та спа-салоном – від 700 до 1000 гривень з людини за добу.
Відпочивати в Карпатах і на Закарпатті полтавці частіше їдуть наприкінці літа та восени. Любителі романтичних подорожей хочуть оглянути старовинні замки, помилуватися природою, продегустувати вина. П’ятиденний екскурсійний тур по Закарпаттю обійдеться приблизно в 3 тисячі гривень – як тиждень на морі. Три дні – від 2 200 гривень, зі сніданками, зокрема це гастротур, «Карпатський калейдоскоп», сходження на Говерлу, релакс-тури з цілющими джерелами тощо.
Закордонні курорти
Найулюбленіші напрямки серед полтавців – це Туреччина, Греція, Єгипет, Іспанія, Болгарія.
Середня ціна за відпочинок у Туреччині нині – 300–400 доларів США на одну особу на тиждень за принципом «все включено» – зі шведським столом, спиртним, аніматорами для дітей. Шезлонги, пляжні парасольки, екскурсії – за окрему плату. Отже, вартість відпочинку на тиждень: Туреччина стартує від 8,5 тисячі гривень, Єгипет – від 9,5, Греція – від 15, Чорногорія – від 14, Іспанія – від 22 тисяч гривень.
Тижневий відпочинок у Грузії пропонується за 265 доларів. Тур на Балі на 8 днів – від 800 доларів.
Болгарія дешевша, бо туди не треба оплачувати авіапереліт. Подорож автобусом триває більше доби. Вартість такого туру починається від 4 тисяч гривень, з авіаперельотом –400 доларів.
Короткі автобусні тури по Європі можуть обійтися у 3–4 тисячі гривень, без харчування і з нічними переїздами. Це не зовсім зручно, зате дешево. Ночівлі в готелях обійдуться туристам дорожче.
Головним фактором при виборі країни для відпочинку нині, звісно, є ціна, вважають експерти інтернет-порталу «Скидочник». Жителі нашої країни завжди враховують загальні витрати на подорож, враховуючи вартість візи, проїзду, проживання, харчування, розваг і додаткових екскурсій. Тому популярністю користуються країни з безвізовим в’їздом і можливістю придбання путівок з раннім бронюванням. Або, навпаки, путівок, що горять.
Тревел-експерт Андрій Ніколаєв зазначає, що в серпні ціни, як правило, зростають, як і кількість відпочиваючих.
«Якось традиційно склалося, що «пікові» дати, коли всі відпочивають, це друга половина липня і весь серпень – у цей період найвищі ціни і найбільше людей, – пояснює фахівець. – Якщо планувати поїздку заздалегідь, отримати хорошу знижку значно реальніше, ніж чекати її на «піку» сезону, також це дає більшу можливість вибору».
Зараз можна бронювати тури заздалегідь на День Незалежності та оксамитовий сезон – початок вересня.
Популярний телеведучий Дмитро Комаров дає пораду любителям бюджетної закордонної відпустки – конкурентів у Турції та Єгипту поки що не знайшлося. А ще рекомендує придивитися до рідної країни – тут теж є що відвідати.
Аналітики компанії Google дослідили пошукові запити українських користувачів в Інтернеті за ключовими словами «відпочинок в …». Зафіксовано зростання частки внутрішнього туризму. Найбільш популярними місцями відпочинку серед наших співвітчизників є Одеса з Затокою, Бердянськ, Карпати, Кирилівка. П’ятірка лідерів закордонного відпочинку – Туреччина, Єгипет, Болгарія, Грузія та Чорногорія.
Серед способів здешевити відпочинок фахівці радять такі: раннє бронювання квитків, готелів чи путівок; виїзд у відпустку, по можливості, не в пік сезону; кооперування з друзями чи родичами – забронювати будиночок, квартиру в приморському місті, номер чи апартаменти для великої компанії, тоді витрати на людину зменшаться; готовність до швидкої подорожі за путівкою, що горить. Слідкуючи за туристичними сайтами, можна знайти тури зі знижкою до 20–30 відсотків. Знижки для постійних клієнтів і дітей надають, як правило, турфірми і господарі приватних місць розміщення, до яких люди звертаються кілька років поспіль. Зекономити можна, відпочиваючи тоді, коли всі працюють. Тури на свята, як правило, дорожчі.
***
Дві третини громадян України взагалі не планують відпочинок влітку 2018 року. Про це свідчать результати досліджень, проведених Київським інститутом соціології.

Ганна ЯЛОВЕГІНА

Поділися:

Добавить комментарий