Літо-2018: пожежна небезпека – підвищена

На нараді під головуванням віце-прем’єр-міністра України, міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка у режимі відеозв’язку з регіонами фахівці говорили про протипожежні та протиповеневі заходи, а також про інфраструктуру споруд цивільного захисту населення.
За словами керівника ДСНС України Миколи Чечоткіна, у минулому році кількість лісових пожеж, у порівнянні з попереднім роком, зросла удвічі, їх площа – у 5 разів. Літо-2018 очікується складне. Із травня по вересень синоптики прогнозують велику кількість днів із температурою вище 30–35 градусів. Тому відповідні служби повинні забезпечити обладнання спусків до водойм на випадок пожеж, підготовку меліоративних смуг та протипожежних розривів. Зазначалося, що висушені меліорацією торфовища є великою загрозою: минулоріч через щоденний ажіотаж протипожежна авіація в сезон фіксувала по 90 викликів на добу. В зоні торфовищ кілька сіл було врятовано фактично від знищення вогнем.
Минула перша хвиля повені на річках Карпат і Правобережної України. Під час аналізу ситуації в регіонах, зокрема, було зазначено, що у першій половині квітня на території Сумської та Полтавської областей очікується вихід води на заплавах річок Сула і Псел.

Ольга Щеглова
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий