“Любимо зібратися,  поспілкуватися, позмагатися.  Увесь рік чекаємо цієї події”

“Любимо зібратися, поспілкуватися, позмагатися. Увесь рік чекаємо цієї події”

У сосновому лісі в мальовничій місцевості на базі оздоровчого центру “Маяк” у Головачі Полтавського району пройшла традиційна, вже шоста, регіональна спартакіада “Сила духу” серед інвалідів праці, людей, які отримали трудове каліцтво через травми на виробництві й професійні захворювання. Всі вони є підопічними Фонду соціального страхування України. Управління виконавчої дирекції Фонду стало організатором дійства спільно з фізкультурно-спортивним товариством “Спартак” і регіональним центром з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”.

Підтримка потерпілих від нещасних випадків на виробництві, у тому числі інвалідів від трудового каліцтва, їхньої цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітація засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство і повноцінного життя – така мета цього заходу, відзначають ініціатори.
Участь у спартакіаді взяли десять команд, сформованих Великобагачанським, Горішньоплавнівським, Диканським, Кременчуцьким, Лубенським, Миргородським, Пирятинським, Хорольським Полтавським (що включає 4 сільських райони) та Полтавським міським відділеннями управління, повідомили організатори. Змагалися в армспорті, гирьовому спорті (тільки чоловіки), бомбаскеті, дартсі, настільному тенісі, шахах.
Обласна спартакіада мала статус відбіркових змагань. Головним суддею виступила Людмила Новохатько.
80 спортсменів виборювали першість і право увійти в збірну Полтавщини для участі у всеукраїнському фіналі.
Цьогоріч кількість учасників обласної спартакіади менша, ніж у минулі роки. Це пов’язано з реорганізацією Фонду – кількість відділень в області скоротилася, кожне могло делегувати в команду лише одного чи двох (чоловіка і жінку) спортсменів у кожному виді спорту.

“Любимо зібратися,  поспілкуватися, позмагатися.  Увесь рік чекаємо цієї події”
Переможці спартакіади – команда Полтавського відділення.

Під час урочистого відкриття турніру спортсменів привітали заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Олександр Носаненко, заступник начальника відділу у справах сім’ї та молоді управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Лелюк, голова обласної організації ФСТ “Спартак” Олег Власенко.
Усі, хто прибув на змагання, вже є переможцями, оскільки зуміли подолати власні негаразди, які випали на долю, і своїм прикладом надихають інших займатися спортом, вести активне життя, мають сильну волю до перемог, відзначали виступаючі. Бажали спортсменам здоров’я й успіхів у спорті й у житті.
– Така спартакіада – один із способів адаптації в суспільстві, – відзначив Олександр Носаненко. – Люди із задоволенням беруть у ній участь, відгукуються на запрошення. З переможців по кожному виду буде сформована команда Полтавщини, яка поїде на фінальні всеукраїнські змагання, що відбудуться 11–15 вересня в Ужгороді. Фонд бере на себе всі витрати на поїздку.
* * *
Познайомимося ближче з учасниками спартакіади.
Надія Копелець з Кунцевого Новосанжарського району виступає за команду Великобагачанського відділення Фонду, яке об’єднує Великобагачанський, Новосанжарський і Решетилівський райони. Учасниця зі стажем посміхається – приїздила на змагання усі 6 років, відколи стала проводитись спартакіада. Кілька разів виборювала призові місця з бомбаскету (закидання м’яча у баскетбольну корзину з місця стоячи і сидячи) серед жінок.
– Дуже подобається цей вид спорту, взагалі всі ми любимо тут зібратися, поспілкуватися, позмагатися. Весь рік чекаємо цієї події. У мене з’явилося багато знайомих і друзів. Потім вдома відео переглядаю, – говорить жінка. – Я пенсіонерка з 52 років, працювала на різних роботах, і в пекарні, і в їдальні. А на фермі поробила всього 2 місяці й отримала травму ока. Важко було довести, що це виробнича травма. Зробили кілька операцій у Полтаві, в Одесі, в клініці Філатова. Одним оком зараз не бачу. Отримую кошти від Фонду соцстраху, платять завжди вчасно. Дали мені третю групу інвалідності по трудовому каліцтву. Раз на три роки дають безплатну путівку в санаторій в Одесу, але деякі процедури там платні. Крім спорту, захоплююся вирощуванням квітів…

“Любимо зібратися,  поспілкуватися, позмагатися.  Увесь рік чекаємо цієї події”
Срібні призери – кременчужани.

Беззмінна чемпіонка з бомбаскету, яка має загалом 10 перших місць, призерка всеукраїнських змагань, поетеса Катерина Мартюк з Хорола добре знайома читачам “Зорі Полтавщини”. Про неї та її дітей ми розповідали в додатку “Сім’я”, вірші жінки друкувалися на сторінках нашого видання. Зі спортсменки й активної учасниці спартакіади товариська, відкрита до спілкування Катерина виросла до громадської діячки інвалідного руху. Стала головою Хорольського місцевого осередку ГО “Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України”. Тепер сама організовує поїздки на змагання і фестивалі. На обліку в осередку – 48 членів.
– У нас єдина організація, представлені всі жанри, люди можуть обрати, що їм подобається, займатися театралізованим дійством, вокалом, хореографією, художнім читанням і виступати на фестивалях, – розповідає Катерина Мартюк.
Першим переможцем, в армспорті, де уже визначилися призери, адже в інших видах змагання ще тривали, став у своїй ваговій категорії Олександр Бабенко, представник команди Лубенського відділення. Чоловік живе у селі Вишневому Оржицького району .
– Третій раз беру участь у спартакіаді. Один рік третє місце зайняв, зараз – перше, бо мало хлопців приїхало з тих, із ким боровся в минулі роки, – каже Олександр. – Професійно цим спортом ніколи не займався, тільки для себе. Сила в руках є, запропонували взяти участь. Спартакіада подобається. Треба їздити, змагатися, спілкуватися. Судді – професіонали, підказують правила.
Головним суддею з армспорту був неодноразовий чемпіон України Ігор Окара. Молодий чоловік 5 років професійно займається цим видом спорту.
– Рівень спортсменів достойний обласних змагань, – прокоментував суддя. – Те, що тут люди з інвалідністю, ніяк не позначилося на змаганнях, особливостей ніяких немає. Навіть серед здорових спортсменів не завжди знайдеться така кількість для виступу на обласному рівні. Сьогодні змагалося 12 учасників. Враження від спартакіади прекрасні. Чудові, сильні духом, активні люди. Вони вже переможці незалежно від зайнятого місця.
Наталія Марковська – представниця найчисленнішої, дружної кременчуцької команди (Кременчук і район), у якій максимальна кількість учасників, є представники у кожному виді спорту.
– Усі шість років беру участь, зараз посіла третє місце в дартсі серед жінок. У чоловіків у призерах теж наш товариш по команді, – посміхається Наталія. – Працюю я майстром виробничого навчання, навчаю кухарів і офіціантів у регіональному центрі профтехосвіти. Це дуже хороша професія, позитивна! Ми й самі люди позитивні.
У жіночому настільному тенісі найсильнішою була Оксана Деменко, представниця Полтавського відділення Фонду, куди входять Полтавський, Карлівський, Машівський і Чутівський райони.
– Сама я з Азербайджану, тривалий час жила в Запоріжжі, зараз живу в Карлівці, – говорить жінка. – Перемагала на всеукраїнських змаганнях, один раз програла кандидатці в майстри спорту, а наступного року відігралася. Всеукраїнські змагання торік проходили в Одесі, на базі юракадемії, ми жили і виступали в прекрасних умовах. Збірна Полтавщини дуже дружна, весь рік чекаємо, щоб зібратися й знову поїхати.
* * *
Цьогорічним переможцем обласної спартакіади “Сила духу” в загальнокомандному заліку стала команда Полтавського відділення, де зібралися представники чотирьох районів, прилеглих до обласного центру. Друге місце – у Кременчуцького, третє – у Лубенського територіальних відділень Фонду.
Командам-переможцям у кожній категорії вручили почесні відзнаки – кубки та дипломи, призери в особистих заліках отримали медалі й грамоти.
Хай сила волі подола зневіру,
У душах концентрує доброту.
Спартакіада здобула довіру,
Адже сповідує святу мету! –
на такі віршовані рядки надихнула спартакіада одну з організаторів, начальника відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Вікторію Клец. Тож дружнє спілкування і спорт не лише зміцнюють командний дух і гартують фізично, а й допомагають у творчості.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий