Любителям  пшоняної  каші

Любителям пшоняної каші

Пшоно – досить популярний в Україні продукт. Причому з цікавою історією. У минулому козаки готували з нього під час військових походів куліш. Нині цю кулінарну традицію залюбки підтримують у колах туристів, які долають пішохідні маршрути. Куліш варять у казані, на багатті. І це надає йому особливого аромату.
Утім, відмінно смакує і приготована в домашніх умовах пшоняна каша. Дітям її варять на молоці, зазвичай із цукром.
За ціною пшоно дешевше, ніж традиційно популярні в нас гречка та рис. Але це не підстава недооцінювати його користь для людського організму.

Пшоно – це, власне, зерно проса, однієї з найдавніших у світі сільськогосподарських культур. Воно особливо багате калієм, магнієм і міддю, корисними жирами, вітамінами В1 і В12, а за кількістю білка хоч і поступається гречці та вівсу, зате перевершує ячмінь і рис.
Пшоно виводить з організму залишки антибіотиків, продукти розпаду інших лікарських препаратів, токсини та шлаки, воно майже ніколи не викликає алергії.
Пшоняна крупа належить до переліку тих продуктів, які у процесі засвоєння підвищують лужну реакцію організму, що зміцнює імунітет і сприяє здоров’ю та довголіттю.
Існують такі різновиди пшоняної крупи: шліфоване пшоно, пшоно-дранець і подрібнене пшоно. Під час виробництва шліфованого пшона зерно очищають не лише від квіткової плівки, але й від оболонки та зародка зерна. На вигляд така крупа шорстка, без блиску. Вона має високі поживні властивості, легко засвоюється. В залежності від якості шліфоване пшоно поділяють на сорти: вищий, перший і другий.
Пшоно-дранець очищають тільки від квіткової плівки, воно має яскравий жовтий колір і глянсову поверхню. У ньому міститься більше корисних речовин і клітковини, ніж у шліфованому продукті. Утім саме тому воно досить важке для перетравлення. Пшоно-дранець вирізняється гіркуватим запахом і вимагає тривалого варіння.
Подрібнене пшоно має зазвичай середню твердість і використовується для приготування напіврідких в’язких каш. За ціною це найбюджетніший варіант.
Вибираючи пшоно в супермаркеті, придивіться до його кольору. Він може варіюватися від білого до майже червоного. Кращими споживчими властивостями характеризуються крупи жовтого кольору. Причому, чим насиченіший жовтий колір пшона, тим смачнішою і розсипчастою буде страва. Із світлого зерна пшоняна каша вийде більш щільною.
Купуючи пшоно, звертайте увагу на термін зберігання, особливо дранця, адже рослинні жири, які містяться у зародку зерна, швидко окислюються і роблять крупу гіркою. Має значення і зовнішній вигляд пшона: воно повинно бути чистим і без домішок.
Щоб мати змогу оцінити цілісність і колір зерен, вибирайте крупу, розфасовану в прозору упаковку.
Із доступних інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий