Любителям винограду на замітку

Любителям винограду на замітку

Найкорисніший виноград той, що виріс якнайближче до місця вашого проживання. Це означає, що його шлях до торгової точки був недовгим. Він не потребував обробки хімією, щоб витримати транспортування.
Утім на міських ринках завжди представлений великий асортимент і винограду, привезеного з інших областей України, а також імпортованого з-за кордону.
Щоб вибрати смачний виноград, слід орієнтуватися на сорт, стиглість і якість продукції.

Сортова палітра. Популярних сортів винограду, які часто можна зустріти на українських ринках чи в магазинах, налічується чимало. Кишмиш у великих масштабах вирощують у Криму, Узбекистані, Вірменії, Казахстані. Крім того, можуть постачати з Туреччини. Тойфу (Тайфи) привозять із Середньої Азії, Казахстану, Криму. Кардинал потрапляє до нас головним чином з Італії, Іспанії, Туреччини чи Греції. Але також вирощується в Молдові й Україні. Ред глоуб везуть із ПАР, Аргентини. Аркадія, Кодрянка, Преображення – популярні українські сорти.
Попри те, що виноград на прилавках є цілий рік, найкраще купувати його в сезон. У нашому кліматі це кінець літа – осінь. У цей час виноград найнатуральніший та найдешевший.
Стиглість. Злегка струсіть китицю. Якщо в результаті цього руху відпаде лише кілька ягідок, виноград стиглий. Якщо обсипається велика кількість ягід, значить, виноград перестиг чи довго зберігався. Чорні плямочки на плодах – одна з ознак стиглості.
Скуштуйте виноград на смак, відриваючи ягідки з нижньої частини китиці. Верхні ягоди дозрівають набагато швидше.
Якість. Вибирайте великі повні китиці. Якщо виноград продається дрібними гілочками, а тим більше розсипом, це означає, що його вже перебирали й відбракували зіпсовані гілки, а те, що залишилося, розпродують.
Ягоди мають бути пружними, цілими, з щільною шкіркою, без вм’ятин, плісняви, гнилі. Уважно огляньте ягоди, які знаходяться ближче до гілки. Саме на них першими з’являються ознаки гниття. Якщо «хвостик» виноградної китиці встиг засохнути, це означає, що виноград зірваний давно.
На ринку беріть китиці, які лежать чимдалі від вас. Зазвичай ближче до покупця викладають товар, який треба швидше продати. Є таке цікаве спостереження: якщо над ящиками з виноградом в’ються оси – в цих ящиках відмінний виноград.

Поділися:

Добавить комментарий