“Людина живе світлом”

“Людина живе світлом”

Нинішній рік для нашого творчого краянина Олега Олександровича ПЕРЦЯ – ювілейний. По-перше, він зустрів своє 55-річчя, по-друге, сповнилося 25 літ від початку його викладацької діяльності в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Отож дві приємні дати стали приводом запросити колег по творчому цеху, друзів та рідних на персональну виставку, яка відкрилася в одній із найбільших мистецьких скарбниць нашого краю – Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого мистецтва ПНТУ ім. Юрія Кондратюка, член Національної спілки художників України Олег Перець із першого подиху в цьому світі – полтавець. У рідному місті народилося, а в Києві й Ленінграді, під керівництвом досвідчених наставників, відбулося філігранне огранювання його захоплення художньою творчістю. У 1993-му він із відзнакою закінчив Санкт-Петербурзьке вище художньо-промислове училище. Прикметною подією тих років стало заснування нашим краянином разом із художниками-земляками в місті на Неві Братства українських митців Ленінграда “Кобзар”, яке займалося культурологічною та виставковою діяльністю.
Ювілейну виставку в Полтавському художньому музеї Олег Перець промовисто назвав “Український наївний романтизм (УНР)”, адже саме так автор визначає напрямок своїх творчих пошуків. Причому у слові “наївний” закодований його глибокий науковий інтерес до архетипових образів української нації і їх новітнього художнього осмислення.
В експозиції представлено 37 різножанрових полотен: портрети, пейзажі, зображення святих… За словами художника, головним рушієм для нього є прагнення поширювати в наші дні позитивне, гуманістичне світосприйняття, беззастережну віру в краще – віру на кшталт тієї, яка завжди відлунює навіть у найсумніших українських народних піснях. “Жива людина в будь-який час живе світлом. Творче прагнення до життя, до світла – це і є той позитив, який притаманний усім народам із давнім етнічним корінням”, – наголосив Олег Перець.
Ювіляра віншували голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Віталій Ханко, члени НСХУ, відомі художники-краяни Григорій Волков та Сергій Журавльов…
Окрім Полтавського художнього музею, твори Олега Перця зберігаються у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному (художня кераміка – ще один вектор інтересів митця), в приватних колекціях в Україні, Росії та США.

Яна БОНДАРЕНКО
Студентка-практикантка факультету філології та журналістики ПНПУ
ім. В. Г. Короленка

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий