Людмила Лузан. Медалі та їхній зворотній бік

Людмила Лузан. Медалі та їхній зворотній бік

«Людмила на сьогодні – це зібрані в одне єдине і працелюбність, і віддача, і впевненість у собі, і віра в тренера. Вона не цураєтся абсолютно ніякої роботи, хоч яку б я дав. Бувало навіть таке, що просто озлюся, мало не матом [сварюся на тренуванні], а вона [потім підходить] з мокрими, кров’яними долонями – кров тече по руці – і говорить: «Миколо Івановичу, я все зробила, як ви просили». Люда була в найгірших умовах з усіх призерок. Американка – по четвертій [доріжці], канадка – по другій, Люда – по п’ятій. Це найсильніший зустрічний вітер, вона найменша, худенька – і виборола третє місце. Це вчинок героя», – так прокоментував «бронзу» своєї підопічної наставник Людмили Лузан заслужений тренер України, наш земляк із Горішніх Плавнів Микола Мацапура у коментарі «Суспільному» після фінального заїзду Олімпіади на дистанції 200 метрів у жіночому каное.
Автор цих рядків особисто знайомий із Миколою Івановичем, і, повірте, спілкуючись з ним, переконався, що заслужити такі слова від іноді жорсткого, але дуже досвідченого, люблячого своїх підопічних та справедливого наставника, дорогого коштує. Тож тандем каноїстки Лузан і тренера Мацапури приніс Україні першу медаль Олімпійських ігор в жіночому каное за всю історію Незалежності нашої держави. Безпосередньо у фіналі американка з перших метрів пішла у відрив та почала підтверджувати статус фаворитки. Вона створила суттєвий гандикап над усіма суперницями, українка відставала й шла четвертою-п’ятою.
На фініш дистанції Людмила почала відігравати відставання, і зрештою фотофініш визначив авторку «бронзи». Українка на 82 тисячних (!) секунди випередила чинну чемпіонку Європи польку Дороту Боровську. Американка Гаррісон виборола «золото» з перевагою майже в секунду, другою змогла фінішувати Лоренс Вінсент-Ляпонт із Канади.
Про те, на які неймовірні жертви доводиться йти спортсменам задля досягнення результату, Людмила розповідала в своєму інстаграмі рік тому. «Я вирішила показати реальне життя всіх зборів і тренувань, через що я проходжу. Мало у кого настільки сильно стираються руки, але я потрапляю в те число «обраних». На шляху до моєї мрії мене ніщо не зупинить. Можна стерпіти цей тимчасовий біль заради перемог», – писала спортсменка. І перемога прийшла! У четвер, 5 серпня, медальна скарбничка України поповнилася «бронзою» із золотим присмаком.
А вже наступного дня на Олімпійських іграх у Токіо відбулися кваліфікаційні заїзди у веслуванні на каное серед жіночих дуетів на дистанції 500 метрів. За Україну в цій дисципліні разом із Людмилою Лузан виступає Анастасія Четверікова.
Наші співвітчизниці виграли кваліфікаційний заїзд та разом з угорками, які фінішували другими, напряму вийшли до півфіналу. Решті команд довелося здобувати путівку до 1/2 фіналу в чвертьфіналі.
Півфінальні та фінальний заїзди відбулися у суботу,
7 серпня. Впевнено пробившись у фінал, наші дівчата завоювали «срібло». Таким чином, Людмила Лузан, яка представляла в Токіо Полтавщину, стала мультимедалісткою Олімпіади.

Поділися:

Добавить комментарий