Людмила Лузан –  тріумфаторка Кубка світу

Людмила Лузан, Дмитро Янчук, Тарас Міщук та їхній тренер Микола Мацапура.

Людмила Лузан – тріумфаторка Кубка світу

Веслувальники збірної України завоювали 8 медалей (3 золоті, 2 срібні й 3 бронзові) на Кубку світу, який проходив у Сегеді (Угорщина) з 25 по 27 вересня, повідомляє офіційний сайт Федерації каное України.
Мультичемпіонкою змагань стала наша землячка каноїстка Людмила Лузан, яка виборола 2 золоті й срібну нагороди. Вона ж і відкрила рахунок медалям збірної України в Сегеді-2020. До речі, від ще одного “золота” Людмилу відділив лише фотофініш. На дистанції 200 метрів вона до останніх метрів боролася за перемогу з чемпіонкою світу-2019 – американкою Невін Харрісон. Судді довго переглядали кадри фотофінішу. У підсумку: лише 0,02 секунди (!) на користь суперниці – 45,77 проти 45,79. А лише за годину наша спортсменка не залишила супротивникам жодних шансів на дистанції 500 метрів. Це була неймовірна гонка, в якій брали участь українка та… всі інші: +3,6 (!) секунди від найближчого переслідувача – 2.05,29. До речі, цього ж дня рахунок українським медалям до повного комплекта довели представники Полтавщини Дмитро Янчук і Тарас Міщук, які стали бронзовими призерами у каное-двійці на дистанції 500 м, лише 0,07 секунди поступившись срібним медалістам. Тож субота, 26 вересня, по-справжньому стала днем Полтавщини на Кубку світу, з чим ми і вітаємо тренера наших медалістів Миколу Мацапуру.
Наступного дня Людмила Лузан виборола й свою другу золоту нагороду. У парі з Анастасією Четвериковою вона була найсильнішою у каное-двійці на дистанції 500 метрів. За цю перемогу українські спортсменки також отримали спеціальний приз пам’яті знаменитого угорського веслувальника Георге Колоніча, дворазового олімпійського чемпіона саме в цьому виді програми.
Не залишилися без нагород і полтавці-байдарочники. У складі екіпажу байдарки-четвірки (500 м) серед жінок чемпіонками разом з подругами Анастасією Тодоровою та Марією Повх стали представниці Полтавщини Марія Кічасова-Скорик та Людмила Кукліновська. А Олег Кухарик разом з Дмитром Даниленком, Олександром Сиромятниковим, Іваном Семикіним виборов “срібло” на аналогічній дистанції серед чоловіків.