«Львів» – «Ворскла» – 1:0

Якщо розповісти про цей матч одним реченням, то це була гра, в якій для полтавців все пішло не так, як очікувалося. «Ворскла» приїхала до Львова беззастережним фаворитом. Футбольні спеціалісти, букмекери, більшість уболівальників були впевнені, що без зароблених очок «біло-зелені» місто Лева не залишать. Більшість з них очікували перемоги «ворсклян». Але саме за непередбачуваність ми й любимо футбол. На жаль для фанатів «Ворскли», цього разу результатами гри приємно здивованими виявилися вболівальники суперника.
А на початку матчу ніщо не віщувало неприємностей для «ворсклян», вони одразу захопили ініціативу й пішли вперед. Полтавці більше контролювали м’яч, мали кілька перспективних моментів, зокрема сам на сам з воротарем виходив Ребенок, але голкіпера переграти не зміг. Не можна сказати, що львів’яни не намагалися організовувати контратаки, але в цілому «Ворскла» підтверджувала статус фаворита гри.
А далі все пішло не так… Спочатку на 24 хвилині гри полтавці залишилися без одного з основних гравців атаки – поле (через травму) залишив Кулач. А вже за три хвилини одна з небагатьох контратак «Львова» завершилася красивим проходом Нича, який не схибив – 1:0. Не вірилося, що цей гол виявиться єдиним у цьому поєдинку, але в підсумку, на жаль, сталося саме так.
«Ворскла» намагалася відігратися, була більш активною (статистичні дані УПЛ говорять про те, що полтавці володіли м’ячем 72 % ігрового часу), кілька разів небезпечно атакувала, та досягти бажаного результату в основний час так і не спромоглася. Більше того, львів’яни мали можливість ще й подвоїти рахунок на 60 хвилині матчу, коли при виході Казлаускаса сам на сам голкіпер полтавців Різник виявився вправнішим.
Але справжня трагедія розігралася вже у додатковий час. Оскільки пауз у другому таймі було багатенько, в тому числі не обійшлося і без перегляду арбітром даних системи VAR, головний суддя поєдинку додав до основного часу 7 хвилин. На останній з них, перериваючи відчайдушну атаку «Ворскли», у своєму карному майданчику рукою зіграв Міхоубі. Знову перегляд VAR, за результатами якого арбітр вказує на одинадцятиметрову позначку, і… на 99 (!) хвилині гри воротар львів’ян Костик відбиває м’яч після удару Кане. «Львів» святкує перемогу, яка стала першою для клуба з 27 лютого цього року. Відверто кажучи, львів’яни цю вікторію вистраждали, хоч і «Ворскла», мабуть, все ж не заслуговувала на поразку.
«Ми не мали б поступатися по такій грі. На останніх хвилинах могли вирвати нічию – не забили пенальті. Вся гра не склалася з точки зору реалізації моментів. Старалися, бажання було дуже великим. У мене навіть є підозри, що недооцінили команду суперника. Не можу сказати, що гравці не налаштувалися на матч, хлопці контролювали м’яч, та бракувало майстерності для завершення епізодів. Моменти, які у нас були, просто не змогли завершити, це й вплинуло на загальний результат. Отже, пощастить в іншому матчі», – прокоментував першу невдачу своєї команди в цьому сезоні головний тренер «Ворскли» Юрій Максимов.
За полтавців у звітному матчі грали: Різник, Яворський, Чеснаков, Якубу, Пердута, Челядін (Щербак, 46), Скляр, Ребенок (Д. Кравчук, 72), Степанюк (Васін, 81), Кане, Кулач (Пешич, 23).
Результати інших поєдинків 8 туру: «Шахтар» — «Маріуполь» — 3:0, «Колос» — «Олімпік» — 1:2, «Олександрія» — «Десна» — 2:2, «Дніпро-1» — «Динамо» — 1:2, «Минай» — «Рух» — 0:0, «Інгулець» — «Зоря» — 1:1.
* * *
Поразка «ворсклян» і перемога «Шахтаря» над «Маріуполем» призвели до того, що нагорі турнірної таблиці Прем’єр-ліги відбулися зміни. «Гірники» вийшли на друге місце, «потіснивши» полтавців на сходинку нижче. Наступний поєдинок «Ворскла» знову проведе на виїзді, її суперником буде луганська «Зоря». Матч заплановано на неділю, 8 листопада, початок гри о 19.30.