Майбутні зірки “гри номер один”

Всесвітній день дитячого футболу заснувала Організація Об’єднаних Націй задля залучення молоді до спорту, зокрема до наймасовішої “гри номер один”, пропаганди здорового способу життя серед дітей
і підлітків.
Відзначається це свято відповідно до угоди між Дитячим фондом ООН (UNICEF) і Міжнародною федерацією футбольних асоціацій (ФІФА), підписаної в 2001 році в рамках міжнародного руху “Голосуйте за дітей”.
Цього дня і напередодні в різних країнах проводяться змагання за участю дитячих футбольних команд.
У світі давно засвоїли істину – професійний футбол тримається на трьох китах: дитячо-юнацький спорт – клуб – збірна. Це доведено практикою. Тобто дитячий спорт – це пошук талантів і нових імен та інвестиції в майбутнє.
Дитячий футбол розвивається і в Україні. Чемпіонати дитячо-юнацької футбольної ліги (ДЮФЛУ) проводяться з 2001 року. Всеукраїнські змагання з футболу серед команд дитячо-юнацьких спортивних шкіл і академій, які організовує ДЮФЛУ під контролем Федерації футболу України, проходять щороку в чотирьох вікових категоріях у вищій лізі та у двох категоріях – у першій лізі. Змагання відбуваються у сформованих за територіальним принципом групах. Представлені всі області України, міста й села, районні та обласні центри. Щороку відбувається понад 2 тисячі ігор, в яких беруть участь більше 7 тисяч юних футболістів.

* * *

Динамічний розвиток має дитячий футбол на Полтавщині. Про це свідчать досягнення юних спортсменів.
Нещодавно дитячі команди кременчуцького ФК “Кремінь” – спортсмени 2008 і 2005 років народження – виграли медалі на міжнародному турнірі в болгарському Свіштові. Команда десятирічних хлопчиків (тренер – Антон Диндіков) посіла перше місце. Кращим гравцем команди визнаний Захар Опришко. Колектив трохи старших гравців (тренер – Олександр Янковський) виборола бронзові нагороди.
Дванадцятирічні гравці ФК “Ворскла” U-12 (тренер – Вадим Касимов) стали переможцями турніру на призи народного депутата України, почесного президента ФК “Ворскла” Костянтина Жеваго.
Долю фінальної зустрічі ровесників з “Ворскли” і “Маріуполя” на стадіоні “Динамо” у Полтаві вирішив єдиний гол, автор якого – полтавський футболіст болгарського походження Саша Грігоров. Він же став кращим бомбардиром турніру. Неперевершений воротар Сергій Киблицький – теж з “Ворскли”.
Нагороди переможцям вручили директор з розвитку та селекції професійного і дитячо-юнацького футболу ФК “Ворскла” Олександр Фундерат, а також ветерани полтавського футболу. “Бронза” дісталася команді “Арсенал-1” (Київ), повідомила прес-служба полтавського клубу.
У змаганні юнаків 2007 року народження, на цьому ж турнірі, юні полтавці з команди “Ворскла-1” завоювали “бронзу”, вигравши матч за третє місце у харківського “ХТЗ”.
Вирішальний поєдинок гравці “Дніпра” з Дніпра виграли в однолітків із київського “Арсенала”. Загалом у турнірі взяли участь 15 команд із різних міст України. Представник ФК “Ворскла” Павло Хоменко став кращим півзахисником.