Майбутні зірки “гри номер один”

Майбутні зірки “гри номер один”

Всесвітній день дитячого футболу заснувала Організація Об’єднаних Націй задля залучення молоді до спорту, зокрема до наймасовішої “гри номер один”, пропаганди здорового способу життя серед дітей
і підлітків.
Відзначається це свято відповідно до угоди між Дитячим фондом ООН (UNICEF) і Міжнародною федерацією футбольних асоціацій (ФІФА), підписаної в 2001 році в рамках міжнародного руху “Голосуйте за дітей”.
Цього дня і напередодні в різних країнах проводяться змагання за участю дитячих футбольних команд.
У світі давно засвоїли істину – професійний футбол тримається на трьох китах: дитячо-юнацький спорт – клуб – збірна. Це доведено практикою. Тобто дитячий спорт – це пошук талантів і нових імен та інвестиції в майбутнє.
Дитячий футбол розвивається і в Україні. Чемпіонати дитячо-юнацької футбольної ліги (ДЮФЛУ) проводяться з 2001 року. Всеукраїнські змагання з футболу серед команд дитячо-юнацьких спортивних шкіл і академій, які організовує ДЮФЛУ під контролем Федерації футболу України, проходять щороку в чотирьох вікових категоріях у вищій лізі та у двох категоріях – у першій лізі. Змагання відбуваються у сформованих за територіальним принципом групах. Представлені всі області України, міста й села, районні та обласні центри. Щороку відбувається понад 2 тисячі ігор, в яких беруть участь більше 7 тисяч юних футболістів.

* * *

Динамічний розвиток має дитячий футбол на Полтавщині. Про це свідчать досягнення юних спортсменів.
Нещодавно дитячі команди кременчуцького ФК “Кремінь” – спортсмени 2008 і 2005 років народження – виграли медалі на міжнародному турнірі в болгарському Свіштові. Команда десятирічних хлопчиків (тренер – Антон Диндіков) посіла перше місце. Кращим гравцем команди визнаний Захар Опришко. Колектив трохи старших гравців (тренер – Олександр Янковський) виборола бронзові нагороди.
Дванадцятирічні гравці ФК “Ворскла” U-12 (тренер – Вадим Касимов) стали переможцями турніру на призи народного депутата України, почесного президента ФК “Ворскла” Костянтина Жеваго.
Долю фінальної зустрічі ровесників з “Ворскли” і “Маріуполя” на стадіоні “Динамо” у Полтаві вирішив єдиний гол, автор якого – полтавський футболіст болгарського походження Саша Грігоров. Він же став кращим бомбардиром турніру. Неперевершений воротар Сергій Киблицький – теж з “Ворскли”.
Нагороди переможцям вручили директор з розвитку та селекції професійного і дитячо-юнацького футболу ФК “Ворскла” Олександр Фундерат, а також ветерани полтавського футболу. “Бронза” дісталася команді “Арсенал-1” (Київ), повідомила прес-служба полтавського клубу.
У змаганні юнаків 2007 року народження, на цьому ж турнірі, юні полтавці з команди “Ворскла-1” завоювали “бронзу”, вигравши матч за третє місце у харківського “ХТЗ”.
Вирішальний поєдинок гравці “Дніпра” з Дніпра виграли в однолітків із київського “Арсенала”. Загалом у турнірі взяли участь 15 команд із різних міст України. Представник ФК “Ворскла” Павло Хоменко став кращим півзахисником.

Підготувала Ганна ЯЛОВЕГІНА.

Поділися:

Добавить комментарий