Майбутня зміна олімпійців

Майбутня зміна олімпійців

У Полтаві відбувся відкритий обласний турнір з легкої атлетики на призи дворазового срібного призера XVI літніх Олімпійських ігор у Мельбурні (1956) та XVII Олімпійських ігор у Римі (1960), восьмиразового чемпіона Всесвітніх студентських ігор, багаторазового чемпіона СРСР у спринті та естафетному бігу нашого земляка Леоніда Бартенєва.

Турнір на призи Леоніда Бартенєва для Полтави традиційний, адже легендарний спортсмен народився і виріс у надворсклянському місті. Видовищне спортивне дійство проходило упродовж двох днів – 25 та 26 жовтня – у легкоатлетичному манежі на стадіоні «Ворскла» імені О. Бутовського. На змагання прибули 15 команд із різних куточків Полтавщини, а також представники Чернігівської та Сумської областей. Це юнаки та дівчата 2003–2004 і 2004–2005 років народження. У кожній з команд – близько 15 учасників, які змагалися у всіх видах легкої атлетики, крім метання списа.
На відкриття турніру завітала двоюрідна сестра легендарного спортсмена Вікторія Мартинова. Вона розповіла про його життя та досягнення, а також побажала юним наступникам чемпіона успіхів у подоланні нових висот. Леонід Володимирович Бартенєв уже давно живе в Москві, нині має 86 років і продовжує ділитися спортивним досвідом з молоддю.
Одна з-понад двох сотень учасників обласного турніру в Полтаві – Ярослава Ялисавецька. «Легкою атлетикою займаюся з дитинства, – поділилася спортсменка. – Спочатку займалася гімнастикою. Потім у школі на змаганнях помітили мої здібності до бігу й порадили спробувати себе в цьому виді спорту. Спробувала, й відразу почало виходити. Найкраще вдається біг з перепонами на 400 метрів. Маю перший дорослий розряд з легкої атлетики. Найбільшим досягненням вважаю перемоги на чемпіонатах України та 16 місце на юнацькому олімпійському фестивалі в Баку. Звісно, мрію перемогти на Олімпійських іграх».
Якщо Ярослава Ялисавецька запорукою свого успіху вважає, передусім, талант, то Кирило Михно впевнений, що наблизитися до перемог йому допоможе чесна праця на тренуваннях. Юнак почав займатися легкою атлетикою 3 роки тому. «На перше тренування привів друг. Тоді я швидко бігав. Тренер за мене взявся. Натепер займаюся стрибками в довжину та висоту. Тут результати кращі, однак працювати треба ще багато», – розповів юнак.
Серед незмінних організаторів турніру – ГО «Полтавське обласне відділення Національного олімпійського комітету України», ГО «Полтавська обласна федерація легкої атлетики». За результатами змагань кращих юних спортсменів нагородили кубками та медалями, а також вручили цінні подарунки. На переконання організаторів дійства, кожного року рівень підготовки й майстерності юних легкоатлетів зростає. А це свідчить, що олімпійська збірна України матиме надійну зміну.

Станіслав ШИЯН
Студент-практикант факультету філології та журналістики ПНПУ
імені В. Г. Короленка

Поділися:

Добавить комментарий