Маленьке свято на щодень

Маленьке свято на щодень

Нова виставка полтавської художниці Лариси Лукаш – то справжній передноворічний дарунок і полтавцям, і гостям нашого міста, бо ж триватиме вона упродовж місяця. А цими днями мисткиня запросила своїх друзів і шанувальників у Художній салон не лише на відкриття оригінальної експозиції, а й на презентацію календаря на 2020 рік з її роботами, що вийшов у видавництві «АСМІ», та комплекту листівок із головним символом року нового – Пацюком. Звучить ніби не надто привабливо, але на листівках пані Лариси це не просто така собі астрологічна тваринка, Білий Металевий Пацюк, а витончена панночка, мишка у вишуканому вбранні, що любить свято і вміє радіти життю, кумедний пацючок або й весела парочка.

Маленькі та одвічні, неперебутні щоденні радощі вміє бачити, відкривати й дарувати усім небайдужим і Лариса Лукаш. Усі зустрічі з її мистецтвом, з її світом свідчать про це. Ось і зараз бачиш цей світ у 30 пастельних графічних роботах, де назви говорять лірично про кожен сюжет. «Я Петра люблю душею, він один владіє нею», – закохані пригорнулися одне до одного. «Нерозлучні» – знайомий багатьом натяк: котик тулиться до жіночих ніжок, вісімкою свого пухнастого гнучкого тіла обкручує їх, не ступити без нього… «Про що співаєш навесні» – розкажуть солов’ї. «Солодкий» – яскрава скибка кавуна аж смакує глядачеві. «У квітнику» – маленький рай літа. «Поспішай повільно» – порада мудрих равликів. «Чого вода каламутна?» – те знає зажурена дівчина під вербою. «Зима» засніжила інеєм не тільки гілки дерев, а й вії дівчинки, що пригорнула до грудей пташечку – гріє її. А ці самі гріються, знайома картинка: «Коти на теплотрасі».
Друзі й колеги вітали художницю з її вже котрим творчим звітом, а голова обласної організації НСХУ Юрій Самойленко наголосив, що її доробки, а це особливо важливо, такі різнопланові. Бо ж відомо, що Лариса Лукаш досягла досконалості в техніці батику, але й теперішні її олійні пастелі такі ж досконалі, витончені, в них відкривається душа художниці. Видавець Олексій Петренко додав, що в майбутньому з’явиться і календар аплікацій Лариси Лукаш, бо вони в її подачі – то справжній шедевр.
Один із шанувальників творчості художниці під час відкриття виставки зумів по-справжньому здивувати не тільки її, а й усіх присутніх – від своєї сім’ї він подарував їй… маленького живого пухнастого кролика. Хай він і не астрологічний символ прийдешнього року, але вже став милим персонажем нових робіт художниці.

Лідія ВІЦЕНЯ
«Зоря Полтавщини»

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий