Нинішня мешканка Кобеляк Олена Міщенко народилася в Будапешті, де батько-військовослужбовець проходив службу. Коли звільнився в запас, повернулися на малу батьківщину – у Кобеляки. З тих пір життя Олени пов’язане з містечком на березі тихоплинної Ворскли. Тут закінчила школу, зустріла кохання, народила сина, знайшла улюблену справу і вірних друзів.
Кажуть, що кожна людина в душі художник, письменник, але не кожному вдається розкрити свій талант. Олена з дитячих років любила малювати. І не тільки квіти на полях зошита (напевне, кожен так робив). Їй подобалося відтворювати на папері те, що вразило, запало в душу… І професію обрала творчу. Початок трудової біографії співпав з відкриттям у місті нового дошкільного закладу «Золотий півник». На роботу влаштувалася вихователем, де з’явилася можливість реалізувати свій творчий потенціал: стіни дитсадка розмалювала за мотивами казок. Звісно ж, писала сценарії, проводила святкові заходи. Але обставини так склалися, що вирішили з чоловіком зайнятися власною справою, однак із захопленнями не розлучилася.
Психологи стверджують, що кожна людина повинна мати хобі. По-перше, це відпочинок для душі. По-друге, своєрідні ліки.
– Малювання – це моя віддушина, – розповідає Олена Міщенко. – Буває часом так втомишся, що немає ні настрою, ні сил, а візьмеш пензлик – наче рукою все знімає. Чоловік радить відпочити, а для мене це і є відпочинок.
А взагалі розмаїття захоплень Олени просто вражає: крій і шиття, в’язання, макраме, поробки з різних матеріалів, декорування пляшок, виготовлення скриньок, розпис чашок, склянок, фужерів, тарілок, кухонних дощечок…
Олена зізнається, що не уявляє свого життя без творчості.
Кожна її річ – ексклюзивна, унікальна і створює неповторний затишок у домі. Багато робіт перебралося в домівки її друзів і рідних – майстриня їх дарує на дні народження, свята. Вони мають особливу ауру, адже зберігають частинку душевного тепла майстрині.
Буває, що знайомі замовляють у неї роботи для себе чи на подарунок.
– Малюю за умови, що тема близька мені: квіти, природа, гори, море. Адже роблю це за покликом душі, а не заради визнання. Хочу, щоб мої роботи несли заряд позитиву, добра, душевного спокою, тому віддаю перевагу яскравим кольорам, що додають світла і надії.
Розпочинала творити гуашшю – іншого вибору тоді не було, потім спробувала масляними фарбами, але вони мають свої особливості. Зараз – тільки акрилові фарби, які чудово «лягають» на полотно.
– Коли будувалися, часу катастрофічно не вистачало, а душа прагла малювати і отримати заряд позитиву й енергії.
А власна садиба додала ще одне захоплення для душі: озеленення, догляд за трояндами, хвойними культурами. Дуже подобається «стригти» вічнозелені дерева й кущі, формувати крони оригінальної форми. Не дивно, що садовий інвентар Олена вважає найкращим подарунком.
До речі, таке ж захоплення мають сусіди. І це чудово, адже можуть допомогти один одному й позмагатися.
На садибі Міщенків прекрасно сусідять як звичні для наших країв полуниця, черешня, абрикоси, так і барбарис, лохина. Мають досвід вирощування винограду, діляться ним, консультують тих, хто береться вирощувати цю смачну ягоду.
Починаючи з 2014 року, Міщенки активно підтримували учасників АТО/ОСС, співпрацювали з волонтерами, їздили на схід України, доставляли гуманітарну допомогу.
Коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, Олена й Микола Міщенки надали житло сім’ї з маленькими дітьми з Харкова, допомогли знайти помешкання ще кільком родинам. І не перестають допомагати військовим, які боронять нашу землю від лютих рашистських заброд.
Наталя ПУЗИНА
Журналіст
Вам також може сподобатись
«Золота» картопля, або Що вплинуло на ціну найпопулярнішого в українській кухні овоча
Малювати на стінах дозволяється: під Полтавою для сільських ліцеїстів обладнали незвичайне захисне укриття
Анастасія Клімнюк, керівник ГО «Дім порятунку тварин»: «Мій дім там, де живуть хвостики! Це наша родина!»
Захід Всеукраїнського соціального проєкту «Ми українці – всі одна родина» від SWEET.TV та «Садиба Мюзік» у Полтаві
Як дерусифікований десерт і бойовий печеник «Піксель» заробляють кошти для ЗСУ