Масштабне відновлення українських доріг

Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018–2022 роки, щоб інтегрувати їх до європейської транспортної системи. Їх реконструкція за новими стандартами розпочнеться вже у 2018 році.

Нове фінансування

Ще минулого року було відновлено більше 2 тисяч кілометрів автошляхів. Цього року Уряд виділяє рекордні 45,7 мільярда гривень на ремонт і будівництво доріг за принципово новими стандартами якості. Також очікуються додаткові надходження – до 6 мільярдів гривень – від “Митного експерименту” на місцеві дороги. Загалом програма до 2033 року передбачає обсяг фінансування близько 298 мільярдів гривень за рахунок різних джерел фінансування.

Нові стандарти

Запроваджуються нові будівельні норми за європейськими стандартами. Загалом уже цього року плануються роботи на 218 об’єктах. Це понад 3 тисячі кілометрів відновлених доріг за новими стандартами. Передбачаються закупівля нової якісної дорожньої техніки та підготовка висококваліфікованих кадрів.

Новий контроль якості

У минулому році проведено моніторинг на 211 об’єктах. На 32 (15 відсотках) були виявлені недоліки. З 2018 року запроваджується новий
4-рівневий контроль якості реконструкції і будівництва доріг. Збільшення термінів гарантійних вимог: не менше 5 років – для середнього поточного ремонту; не менше 10 років – для капітального ремонту автошляхів. Недоліки, виявлені в результаті перевірки якості робіт на раніше відремонтованих дорогах, мають бути виправлені за кошт підрядників – виконавців робіт.

Що отримає економіка країни

Сумарний економічний ефект від реалізації Програми за всіма критеріями становитиме близько 984 мільярдів гривень. Буде створено 55 тисяч робочих місць у дорожній галузі, будівельній індустрії, дорожньому машинобудуванні та сфері обслуговування об’єктів придорожньої інфраструктури.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Поділися:

Добавить комментарий