Мед і алое  замість “Кореневину”

Мед і алое замість “Кореневину”

“У городницьких журналах часто радять використовувати препарат “Кореневин” для стимуляції утворення коренів. А чим його можна замінити?”
Світлана ПАЛАМАРЕНКО.
Полтавський район.
Для активізації коренеутворення використовують згаданий у листі “Кореневин”, а також “Гетероауксин”. Але існують і давно відомі природні стимулятори, що дають такий самий результат. Один із них – звичайнісінький мед, себто його водний розчин
(1 ч.л. на 1,5 л не надто жорсткої води). Потримавши живці протягом ночі в медовій воді, їх уже можна висаджувати. Після такої стимуляції корені утворяться дуже швидко.
Сік алое колючого сукулента, вазони з яким можна побачити ледь не в кожному помешканні, теж є доволі ефективним стимулятором утворення коренів і їхнього розвитку. В склянку води достатньо додати лише 5–8 крапель свіжого соку алое з нижніх м’ясистих листів дорослої рослини і поставити в неї живці. Інший спосіб, що ідеально підходить для укорінення листочків узамбарської фіалки, – змазати густим алоєвим соком місця зрізів, підсушити їх протягом півгодини, присипати товченим вугіллям і висадити в пухкий вологий грунт під накриття або обгорнути горщечок із листками поліетиленом. Через декілька тижнів саджанці фіалки укоріняться й біля материнського листка почнуть з’являтися “дітки”.
Для прискорення коренеутворення використовують і звичайні хлібопекарські дріжджі. Для цього живці (їх кінчики із місцями зрізів) витримують 24 години в дріжджовому настої, приготовленому з розрахунку 100 г на 1 літр води. Потім оброблені стимулятором гілочки поміщають у чисту м’яку воду, заповнюючи ємність рівно наполовину, і чекають появи коренів. Таким чином укорінювати можна будь-яку культуру – пасинки томатів, огірків, смородину, малину, бегонію, фікус тощо.

Відповідь підготувала
Марія ПРИХОДЬКО.

Поділися:

Добавить комментарий