Медичні довідки в дитсадок і школу

Медичні довідки в дитсадок і школу

Нещодавно МОЗ поінформувало, що для оформлення дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, у якого спостерігається дитина.
Для вступу до школи батьки надають документ від лікаря про те, що дитина пройшла профогляд.

Для дошкільного закладу

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку із засвідченням факту, що дитина здорова. Її випише педіатр або сімейний лікар поліклініки чи амбулаторії, де є медкарта дитини.
Якщо вона має певне захворювання, то, за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у довідці може бути зроблено відповідний запис.
Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати діагноз, лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Так, медпрацівники дитсадка матимуть необхідну інформацію про стан здоров’я дитини.
Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка
№ 086-1/о чи будь-якої іншої форми.

Для ЗОШ, НВК, гімназії

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для надання медичному працівнику закладу середньої освіти форма № 0 086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду”.
Якщо дитина має певне захворювання, то, за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у довідці може бути зроблено запис про це, і шкільні медсестра чи лікар знатимуть про хворобу.

Форми для профілактичних щеплень

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у “Карті профілактичних щеплень” (форма
№ 063/о). Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.
Відповідно до листа-роз’яснення, який МОЗ надіслав у МОН, інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати від батьків.
Порядок прийняття дітей до спеціалізованих закладів освіти, зокрема компенсаторного типу, здійснюється на підставі відповідних нормативно-правових актів, якими можуть передбачатися додаткові вимоги.

Поділися:

Добавить комментарий