Інформаційний кур’єр

Медицина, будівництво, туризм

Широкого кола питань життя Полтавщини торкнулися учасники брифінгу в обласній державній адміністрації, який вів голова ОДА Олег Синєгубов. В першу чергу йшлося про реалізацію в області програми «Велике будівництво» та розвиток туризму й «туристичні магніти» регіону.

Відкриваючи брифінг, очільник виконавчої влади області охарактеризував ситуацію з коронавірусом. Він наголосив, що Полтавщина – серед трійки областей з найменшою кількістю хворих на COVID-19. Голова ОДА зауважив, що серед хворих немає дітей. Усього проведено 12 тисяч ПЛР-тестувань (для понад 11 тисяч людей), із них позитивні – 316. Однак «…щоденно фіксуємо нові випадки. Це означає, що населення дещо розслабилося. Попри це, жорсткий карантин, який тривав 2 місяці, спрацював. Зважаючи на те, що Полтавщина у трійці областей із найменшою кількістю хворих, говорити про посилення карантину в області поки зарано», – повідомив Олег Синєгубов. Він наголосив, що поліція притягуватиме до адмінвідповідальності за недотримання карантину. Також продовжуватимуть проводити роз’яснювальну роботу серед населення. Постійно моніториться ситуація щодо забезпечення лікарень ліками. Їх тримісячний запас становить 70 відсотків. Цього достатньо для надання допомоги. Полтавщина на даний час відповідає критеріям послаблення карантинних обмежень: завантаженість ліжок – 1,31 відсотка, охопленість тестуваннями – 28,28 на 100 тисяч населення, відсоток виявлення – 2,05. Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак запевнив, що медики готові до нових випробувань, якщо раптом доведеться долати чергову хвилю захворювання.
Говорячи про програму великого будівництва, Олег Синєгубов зазначив, що, незважаючи на корективи, пов’язані з боротьбою із COVID-19, є дуже багато об’єктів, які планується здати у 2020 році, і темпи будівництва нарощуються. Серед них – потужний кардіоцентр з найсучаснішим обладнанням у Полтаві, 29 сільських амбулаторій, підземний паркінг для служби екстреної медичної допомоги, ЦНАП у Полтаві, школи, дитячі садочки, спортивні споруди… В області цього року відремонтують 95 кілометрів доріг місцевого значення, на що заплановано 1,3 мільярда гривень, вже виділено 500 мільйонів, з яких половину освоєно, повідомив Олег Синєгубов. Нині із 22 об’єктів розпочато роботи на 11. На решті роботи розпочнуть незабаром. Найбільший об’єкт – дорога Поділ–Миргород. Його вартість – майже 180 мільйонів гривень. Серед інших також дорога Лубни – Чорнухи; Котельва – Мала Рублівка – Рунівщина. Зараз уже закінчено ремонт відрізка на автодорозі Великі Сорочинці–Ковалівка–Воскобійники–Михайлики. У межах програми «Велике будівництво» в області буде відремонтовано три мости: на дорозі Машівка–Карлівка та Велика Рублівка–Чутове. Там уже пройшли підготовчі роботи. Тривають роботи на мосту на дорозі Котельва–
Більськ. Голова виконавчої влади області наголосив, що після тривалого ремонту відкрили вільний проїзд по Засульському мосту.
Голова ОДА поінформував, що до кінця літа завершать ремонт полтавського відрізка траси М-03 Київ–Харків–Довжанський. Олег Синєгубов повідомив, що облдержадміністрація оновлює Стратегію розвитку Полтавської області до 2027 року, і одним із ключових напрямків, поруч з економікою, освітою, медициною, є туристична сфера. На Полтавщині визначили 5 туристичних магнітів, тобто місць, які притягують найбільше туристів. Це – Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, Національний музей-заповідник Миколи Гоголя, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» та Миргородкурорт. Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко охарактеризувала основні критерії їх визначення. Цей перелік не є остаточний і не обмежиться лише 5 об’єктами. Надалі планується його розширювати та залучати туди все більше туристів, і не лише з Полтавщини.
Мова йшла й про аудит влади, який обіцяв провести Олег Синєгубов кілька місяців тому. Це, каже він, майже зроблено, систематичні перевірки проводитимуться і надалі.
– Важливо виїжджати в райони й на власні очі бачити, як живуть люди, працюють підприємства, будуються об’єкти. Ми в курсі проблем громадян, бізнесу й постійно шукаємо шляхи їх вирішення. Повсякчас ведемо й надалі будемо вести відкритий діалог із людьми. Запрошуватимемо на зустрічі очільників районів та ОТГ, представників правоохоронних органів, прокуратури й спільно вирішуватимемо нагальні питання того чи іншого населеного пункту, – сказав голова ОДА Олег Синєгубов.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

1 thought on “Медицина, будівництво, туризм

Добавить комментарий