Медицина, освіта, спорт –  основні акценти президентської  програми на Полтавщині

Медицина, освіта, спорт – основні акценти президентської програми на Полтавщині

Наприкінці січня т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін провів підсумковий пресбрифінг щодо реалізації в державі та області програми Президента України «Велике будівництво» за рік, що минув. Зокрема йшлося про спорудження на Полтавщині дорожніх, соціальних, медичних, освітніх та спортивних об’єктів.

Як наголосив Дмитро Лунін, «Велике будівництво» було і залишається пріоритетним напрямком діяльності органів виконавчої влади області. Минулого року роботи тривали на 60 об’єктах, багато з яких вперше «побачили» ремонт з моменту їх зведення. У Полтаві у сквері пам’яті Героїв України встановили найбільший Державний Прапор в області. А вже цьогоріч там планують створити Меморіал захисникам незалежності України.
«Сквер пам’яті Героїв України став не тільки місцем проведення державних заходів, а й територією для відпочинку мешканців і гостей міста. Дуже багато фото бачимо з цієї локації. Гармонійною її частиною є найбільший в області прапор України, який збудували до тридцятої річниці Незалежності нашої держави. Він і буде центральним елементом Меморіалу захисникам незалежності України», – зазначив Дмитро Лунін.
До числа знакових будівництв він відніс і Полтавську обласну філармонію, яку після капітального ремонту відкрили минулої осені. Під час реставрації у філармонії відремонтували глядацьку залу та балкон, фойє, сцену, провели утеплення, відреставрували частину фасаду.
Оновлюється мережа закладів надання медичної допомоги населенню. «Завдяки програмі «Велике будівництво» в містах обласного значення вперше з’явилася можливість безкоштовно пройти обстеження на комп’ютерному томографі», – повідомив Дмитро Лунін. Загалом в області реконструювали 8 приймальних відділень. На їх базі створені відділення екстреної медичної допомоги.
«Було визначено перелік опорних лікарень, які стали місцем для надання допомоги всім, кого привозять карети «швидкої». Ці лікарні знаходяться у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді, Гадячі та Хоролі. У кожне з приймальних відділень поставлені КТ, рентген-апарати, апарати УЗД. Близько 1000 квадратних метрів відремонтовано в кожному», – зазначив Дмитро Лунін. Також він нагадав, що область у 2019 і 2020 роках повністю оновила автопарк автівок швидкої допомоги, а минулого року вдалося повністю добудувати підземний паркінг для медичних автомобілів.
Відділення в обласній клінічній лікарні імені Скліфосовського та в Хорольській ЦРЛ завершені торік і вже працюють. Реконструювали ще 6 приймальних відділень у Кременчуцькій та Горішньоплавнівській лікарнях інтенсивного лікування, Лубенській, Миргородській, Гадяцькій ЦРЛ та Першій міській лікарні Полтави.
Минулого року за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» на Полтавщині термомодернізували три дитячі садочки – у Глобиному, Лубнах і Миргороді. У кожному з них утеплили фасади, цоколь, замінили покрівлю. Майже 800 дітей відвідують оновлені ДНЗ», – наголосив Дмитро Лунін. Також вдалося відремонтувати п’ять шкіл.
Термомодернізований дитсадок «Берізка» в Лубнах – приклад сучасного, енергоефективного й комфортного дошкільного закладу. В ньому замінили вікна і двері на енергозберігаючі, утеплили фасад, замінили покрівлю, встановили пожежну систему. Також у закладі дотримані норми доступності.
Дитячий садочок № 10 – один із найбільших дошкільних закладів Миргорода. Він розрахований на 250 дітей. Необхідність комплексної модернізації будівлі була актуальною для громади досить довго, адже з часу будівництва (1982 рік) у ДНЗ не проводили комплексного капітального ремонту.
У дошкільному навчальному закладі № 1 «Дзвіночок» у місті Глобине також провели роботи з ущільнення ґрунтово-щебеневої основи під улаштування вимощення навколо будівлі, улаштування карнизів теплих переходів між головними корпусами, монтаж систем відведення атмосферних опадів та блискавкозахисту, ремонт ґанків.
Одним із довгобудів, який вдалося минулого року добудувати, був спорткомплекс по вулиці Петра Юрченка в Полтаві, більш відомий як «Акваарена». Цього року його планують урочисто відкрити і навіть провести перші спортивні змагання з плавання. А ось коломацькі та демидівські школярі вже можуть займатися спортом на території новеньких спортзалів, які відкрили в рамках президентської програми.
«Спортзал у Демидівці Решетилівської громади міг так і залишитися довгобудом, якби не потрапив до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Обласна влада віднайшла фінансування. Місцева школа отримала перший у своїй історії спортзал, а сто її учнів – комфортні умови для тренувань. Спортзал став улюбленим місцем для дозвілля не тільки дітей, а й дорослих», – зауважив Дмитро Лунін.
Минулого року на будівництво спортзалу спрямували понад 5 млн грн. Це кошти громади та Державного фонду регіонального розвитку.
Варто нагадати, що торік у регіоні збудували 105 нових спортмайданчиків зі штучним покриттям. Полтавська область стала однією з пілотних у програмі Президента «Здорова Україна». На території кожного майданчика встановили тренажери для преса, бруси для віджимання, тумбу для стрибків, кільця, потрійний турнік. Тренуватися можна за допомогою відеоінструкцій, які з’являються на телефоні, якщо навести його на QR-код. Найбільше майданчиків у Полтаві – 33, Кременчуці й Лубнах – по 15. Триває будівництво спорткомплексу «Колос» у Решетилівці, де зможуть займатися люди з інвалідністю.
«Минулого року вдалося перевиконати план й у сфері дорожнього будівництва, – констатував Дмитро Лунін. – Спочатку планували за рік збудувати 80 кілометрів місцевих доріг, але збудували 116. Ми другий рік поспіль є першими за ефективністю ремонтів місцевих доріг. Уже вдруге Полтавщина залучила кредитні кошти на будівництво доріг. Зокрема у 2021 році було залучено 270 мільйонів гривень. Крім того, минулого року розпочалося будівництво одного з наймасштабніших об’єктів – Кременчуцького мосту через Дніпро. У 2021 році Полтавщина загалом залучила для будівництва дорожньої інфраструктури 6,7 мільярда гривень».
«Велике будівництво» розбудовує і зшиває державу. Програма Президента стимулювала розвиток і громад, і економіки загалом. Понад 100 тисяч робочих місць створило «Велике будівництво», – підкреслив Дмитро Лунін.

За матеріалами Полтавської облдержадміністрації.

Добавить комментарий