Менше районів та більше ОТГ: нові зміни плану децентралізації для Полтавщини

Менше районів та більше ОТГ: нові зміни плану децентралізації для Полтавщини

На Полтавщині триває робота над формуванням територій громад області. Попередній перспективний план передбачав створення на території області 77 ОТГ (нині їх 49). У новій редакції цього документа, що затвердив 19 червня 2019 року Кабінет Міністрів, кількість ОТГ зменшилась до 71, вони охоплюватимуть 95,3 відсотка території області.
«Проте даний формат не є сталим, – повідомила директорка департаменту економіки, торгівлі та економічного розвитку ОДА Інна Іщенко. – Облдержадміністрацією в межах норм чинного законодавства продовжується робота, спрямована на узагальнення та підготовку документів для внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області на черговому засіданні сесії Полтавської обласної ради, яке попередньо заплановане на вересень 2019 року, з урахуванням відповідних рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування на підставі волевиявлення громадян. Головним завданням, яке на сьогодні поставлене Урядом перед органами влади та місцевого самоврядування, є реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади з метою забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі».
Цього року стартував наступний етап змін адміністративно-територіального устрою – створення субрегіонального (районного) рівня. Запропонований Міністерством регіонального розвитку формат такого рівня для Полтавщини передбачає створення на території області 4 округів, що фактично повністю відповідають Госпітальним округам (Східний госпітальний округ – Полтавський район, Південний – Кременчуцький, Західний – Лубенський, Північний – Миргородський).
Одна з умов створення такого округу – проживання на його території 150 тисяч осіб. Ще одна умова Кабміну передбачає те, що межі округів мають проходити по межах проектних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не по межах теперішніх адміністративних (сільських) районів. Окрім цього, різноманітні підрозділи державних служб зберігатимуться у нинішніх центрах цих районів. Новостворені центри майбутніх округів чиновниця називає центрами соціально-економічного зростання, де будуть представництва всіх державних установ. Нині чимало з них мають статус міжрайонних, і не завжди вони зосереджені в одному районному центрі. Практично всі повноваження, функції та кошти мають бути зосереджені в ОТГ. Центр соціально-економічного зростання буде свого роду муніципальним утворенням, яке надаватиме ті чи інші послуги.

За матеріалами Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий