Мешканці Решетилівки першими отримають чисту воду з автоматів

Мешканці Решетилівки першими отримають чисту воду з автоматів

Перші два вендингові апарати для розливу води вже зовсім скоро з’являться у Решетилівці. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова правління садівничого товариства «Мрія» Іван Дегтяр (Адамівський) з Решетилівки.
Одразу пояснимо: автоматичні вендингові автомати – це апарати, що дозволяють здійснювати торгівлю без продавця. Головна місія таких пристроїв – зробити наше повсякденне життя простішим, зекономити час та трудові ресурси.
Іван Дегтяр релокував своє підприємство з переробки яблук з-під Слов’янська Донецької області до Решетилівки влітку 2022 року. З того часу значно розширив можливості «Решетилівського заводу Карбон Рецикл» (під такою назвою тут зареєстрована філія садівничого товариства). Його основним принципом стало безвідходне виробництво. Тому томатні й фруктові соки тут розливають у скляну тару, яку споживач може здати й отримати гроші за порожню пляшку. З яблучних вичавків виробляють біогаз. А з деревного вугілля і рослинних залишків – штучну землю (терру прету), якій не потрібні добрива.
Про те, щоб забезпечити мешканців Решетилівки якісною водою, Іван думав давно.
– У процесі виготовлення соку через змійовики проходить вода, що його нагріває, – розповідав він. – При цьому випаровується багато конденсату, тобто чистої не мінералізованої води. То чого ж добру пропадати? Тому всередину старого колодязя поставлю поліпропіленову гільзу, яка буде заповнюватися водою, утвореною з конденсату. Кожен може приїхати сюди, відпочити в альтанці, випити натурального соку, подивитися на наше відкрите виробництво і набрати з собою води.
Автоматичні ж вендингові автомати вдалося отримати завдяки перемозі в грантовому конкурсі «Сміливі 4.0» від агропромислового холдингу «Астарта-Київ». Іван Дегтяр став одним із 50 переможців цього проєкту й отримав грант у вигляді обладнання на суму до 280 тис. грн для розвитку власного бізнесу. Проєкт «Астарти» спрямований на розвиток українського відповідального бізнесу, що сприятиме створенню нових робочих місць і зміцненню економіки та самозарадності громад під час війни та у період післявоєнного відновлення. Кожен переможець після отримання грантового обладнання зобов’язався протягом 3-х місяців створити не менше 1 робочого місця та передати 5% від суми гранту у вигляді продуктів харчування для своєї громади.
«Наш проєкт «Aqua Vital АДАМІВКА», в межах якого ми виготовляємо очищену питну воду, еволюціонує у повноцінний сервіс – продаж якісної води стає ближчим до споживача, – написав Іван Дегтяр у своєму пості. – Отримані нами вендингові апарати незабаром будуть інтегровані у спеціальні автономні модулі з нержавіючої сталі. Це означає, що автомат не потребуватиме підключення до водогону чи каналізації, а технічна вода, яка залишається після очищення, повторно використовується на нашому виробництві. Жодної краплі на марно!
Зараз ми завершуємо дизайн автономного модуля, який буде виготовлено на спеціалізованому підприємстві, а також власноруч збираємо тестовий зразок, щоб перевірити зручність і доступність для користувачів.
Ми не просто продаємо воду – ми створюємо інфраструктуру майбутнього: екологічну, зручну, автономну. Впевнені, що з часом все більше людей усвідомлюватимуть, наскільки якість питної води впливає на здоров’я».
У найближчих планах підприємства – встановити серію з 30 модулів у Полтаві та Кобеляках. Тут сподіваються, що протягом 2–3 років такі автономні модулі стануть невід’ємною частиною полтавського ландшафту.
Наразі виробники готують ще два бізнес-плани. Один із них пов’язаний з придбанням транспорту для доставки води. Інший – з виготовленням 10 адаптованих ємностей з нержавіючої сталі та закупівлі ще стількох же 10 нових автоматів розливу.

Марина КРАВЧЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий