«Ми готові розвивати партнерські відносини  з Європейським Союзом»

«Ми готові розвивати партнерські відносини з Європейським Союзом»

Минулого четверга, 27 травня, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зустрівся з Послом Європейського Союзу в Україні, головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом. На зустрічі також були присутні голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, перший заступник та заступник голови ОДА Дмитро Лунін і Катерина Рижеченко.

Олег Синєгубов привітав гостей і розповів про регіон, зупинившись на основних акцентах його розвитку.
«Полтавщина – культурна, аграрна і промислова. Із промисловості тут розвинені машинобудування, вагонобудівництво, нафтопереробна й гірничо-збачувальна галузі. На Полтавщині видобувається 40 відсотків українського газу, разом із газоконденсатом – 60 відсотків. 85 відсотків від загальноукраїнських покладів газу, за прогнозами спеціалістів, можуть знаходитися саме в нашому регіоні», – наголосив Олег Синєгубов.
Він також повідомив, що за підсумками минулого року товарообіг із країнами Європейського Союзу склав 1,2 млрд грн (50% експорту становить руда). У 2021 році цей показник буде значно більшим.
«Ми готові розвивати партнерські відносини з ЄС. Працюємо над покращенням інфраструктури в області. Вбачаємо спільним завданням із органами місцевого самоврядування створити умови, щоб у регіон заходив бізнес. Чим більше залучимо в громади підприємництва, інвестицій, тим краще вони розвиватимуться, – сказав Олег Синєгубов. – Окрім того, на Полтавщині реалізовується багато спільних програм за проєктами Європейського Союзу в напрямку відновлення інфраструктури, шкіл, медицини, соціальних об’єктів. Це вкрай важливо в умовах децентралізації. Характерно, що саме європейська спільнота була нашим надійним партнером від початку цієї реформи».
Окремо на зустрічі обговорили ситуацію з поширенням коронавірусу, функціонуванням лабораторних центрів для тестування, розвиток медицини, аеропорту «Полтава», можливості та перспективи для подальшого партнерства.
«На Полтавщині я не вперше. Вкотре щасливий тут побувати й розпочати свій візит зустріччю із керівництвом області, – зауважив Посол Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас. – Під час зустрічі ми обговорили найважливіші питання, а також запланували візит до медичних, освітніх, економічних та культурних об’єктів регіону: Полтавського обласного лабораторного центру, підприємства «Distar», Полтавського університету економіки і торгівлі, Регіонального офісу ULEAD з Європою, культурних осередків у Диканьці й Миргороді, пов’язаних із письменником Миколою Гоголем, великим шанувальником якого я є».
На згадку про візит до Полтавщини Олег Синєгубов подарував Матті Маасікасу решетилівський гобелен ручної роботи.

За матеріалами офіційного веб-порталу Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий