«Ми – народ Великої країни»: літопис Дня єднання у Полтаві

«Ми – народ Великої країни»: літопис Дня єднання у Полтаві

Полтавщина долучилася до відзначення Дня єднання, започаткованого Указом Президента України Володимира Зеленського «з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз…».
Наймасовіші патріотичні дійства відбувалися 16 лютого протягом усього дня в обласному центрі. На різних локаціях свою відданість рідній країні та готовність протистояти будь-яким викликам засвідчили тисячі небайдужих містян.

На перше патріотичне зібрання з нагоди Дня єднання полтавці прийшли у сквер пам’яті Героїв України, де височіє щогла-флагшток із найбільшим в області Державним Прапором. Участь у заході взяли керівники області й міста, військовослужбовці, рідні загиблих захисників Батьківщини, волонтери, представники громадських організацій і трудових колективів, студентська молодь, священство. Майже в усіх на грудях тріпотіли небесно-пшеничні стрічки.
Церемонію підняття Державного Прапора України урочисто провели о 10-й ранку, синхронно з іншими містами держави. Честь підняти найбільше в області синьо-жовте полотнище надали військовослужбовцям підрозділу територіальної оборони Полтавщини капітану Сергію Куксі, старшому сержантові Олександру Дуднику та сержанту Андрію Дорошенку.
Згідно з Указом Президента, замайоріли синьо-жовті полотнища й на фасадах установ та організацій в усіх населених пунктах країни.
Державний Гімн України та «Молитву за Україну» учасники зібрання у сквері пам’яті Героїв України виконали спільно з пісенно-танцювальним ансамблем «Полтава» обласної філармонії.
* * *
Близько 120 автівок із синьо-жовтими прапорами проїхало Полтавою у межах організованого Полтавською асоціацією бізнесу автопробігу до Дня єднання. Це вдвічі більше, ніж очікувалося за попередньою реєстрацією учасників, адже багато людей приєдналося до акції, відгукнувшись на інформацію у соцмережах.
Патріотичний автопробіг відбувся з дозволу Національної поліції і в супроводі патрульних. Стартувала акція від Корпусного саду, а завершилася на Соборному майдані, біля Свято-Успенського кафедрального собору Православної Церкви України. Тут учасників автопробігу зустрів архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір. Владика наголосив на важливості засвідчувати нашу готовність боронити рідну землю від ворога.
У виконанні учасників автопробігу над Соборним майданом зазвучали святі для кожного патріота слова: «Ще не вмерла України ні слава ні воля…»
* * *
Заключним акордом відзначення Дня єднання у Полтаві стала патріотична акція «Ми вдома. Ми готові», яка розпочалася ввечері на площі біля адмінбудівлі на вулиці Соборності, 45. Акція позиціонувалася як громадянська, вільна від політичної символіки.
У Фейсбуці запрошення на акцію поширювалося з таким змістом: «Ми – українці та полтавці. Ми живемо в період історичного зламу, де все залежить від нас: від нашої організованості та віри у себе, від нашої згуртованості та єдності. Сьогодні ми сильні як ніколи.
Ми – народ Великої країни та готові до відповідальності. Нас не злякати. Ми пережили агресію у 2014-му і вистоїмо зараз. Ми хочемо продемонструвати єдність та рішучість. Попри наші гарячі серця, ми маємо холодний розум. Тому не панікуємо.
Наша армія – професійна, має бойовий досвід та сучасну зброю, а головне – готова нас захищати. Ми впевнені в наших військових, тому хочемо показати нашу підтримку для них…»
Усім, хто прийшов на акцію національного єднання у Полтаві, пропонували синьо-жовті прапори, прапорці й стрічки. «Ми вдома. Нас не залякати. Ми готові захищатися, боронити нашу землю. Кожен по-своєму, але всі разом, – лунало на площі. – З нашими національними символами хочемо показати сьогодні, що ми єдині й згуртовані…»
Упродовж пів години для участі в акції зібралися сотні людей. Вишикувавшись у колону, вони пройшли урочистою ходою до скверу пам’яті Героїв України.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий