“Ми різні – ми рівні”

“Ми різні – ми рівні”

У Котельві, на березі Ворскли неподалік Молодіжного пляжу, діяло наметове містечко для осіб з інвалідністю.
Вони вже традиційно з’їхалися сюди з різних регіонів України – Полтавської, Сумської, Одеської областей. Згодом до них приєднались і представники Київщини. Всього ж у Котелевський край цьогоріч прибули понад 100 осіб з обмеженими фізичними можливостями

– Нашим поважним гостям ми намагалися створити максимально комфортні умови для відпочинку й оздоровлення, – зазначив очільник Котелевського районного осередку Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю Іван Калюх. Він на волонтерських засадах виконував функції начальника табору, займався вирішенням потреб і проблем його мешканців. – Розмістилися всі у наметах, які виділили підрозділи Головного управління ДСНС України у Полтавській області. Необхідними продуктами для якісного харчування – крупами, м’ясом, олією, хлібобулочними виробами – забезпечили СВК «Батьківщина», ТОВ «Агрофірма «Маяк», СК «Дружба», СТОВ «Скіф», СТОВ «Промінь», ФГ «Мир» та «Надія», райспоживтовариство. Обласні рятувальники для приготування їжі надали польову кухню. Смачні обіди готували Алла Перепелиця, Ольга Борисенко та Лідія Стародуб. Спортивний інвентар виділив приватний підприємець Роман Левадний. За це їм усім щира вдячність.
Побувавши у наметовому містечку, я переконався, що нікому там нудьгувати не доводилося – життя вирувало і бурлило. Адже таборувальники могли взяти участь у змаганнях зі спортивного туризму, рекреаційних видів спорту, різних конкурсах, водних процедурах і в традиційному вечірньому відпочинку біля вогнища, де звучить гітара…
Було приємно знову зустріти тут фіналіста шостого сезону популярного телешоу «Україна має талант» художника Валерія Грешаніна з Диканьки. Він зачарував глядачів, намалювавши одночасно двома руками портрети Тараса Шевченка та Миколи Гоголя!
Жанна Симонян із Кременчука та Любов Грек із Семенівки розповіли, що для них головним є зустріч і спілкування зі своїми знайомими. Це – справжній бальзам для душі, потужний заряд бадьорості та енергії.
Надія Лєнц із міста Балта Одеської області, яка приїздила в Котельву вже восьмий раз, зазначила, що позитивна аура, яка панує навкруги, сприяє щирому спілкуванню, дарує позитивні емоції, зміцнює духовний і фізичний стан людей, допомагає долати життєві труднощі. До речі, з Одещини цього разу приїхало вісім чоловік – найбільше за усі попередні роки.
Серед мешканців наметового містечка були й учасники неоголошеної російсько-української війни Леонід Шабля та Сергій Новоселецький з Лубенщини. Вони отримали поранення, захищаючи Україну від московських агресорів та їхніх пособників. Ветерани АТО/ООС висловили щиру вдячність котелевцям за гостинність і благодійність.
***
У рамках організованого відпочинку осіб з обмеженими фізичними можливостями було започатковано інклюзивний фестиваль «Надворсклянські вечорниці», який відбувся на так званому «Острові кохання».
Відкриваючи фестиваль, селищний голова Котельви Тетяна Корост, заступник директора Київського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Любов Онопрієнко побажали присутнім міцного здоров’я, наголосили, що у людей зі статусом осіб з інвалідністю слід вчитися терпінню, мужності, адже вони, незважаючи ні на що, продовжують будувати плани на майбутнє.
Першим етапом фестивалю був арт-захід, переможцем якого став спортивний клуб «Фенікс» із Сум, який представив виставку «Рідний край». Присутні також оглянули виставки творів «Артпростір», «Ми різні – ми рівні», автори яких – полтавки Вероніка Дядюк та Аріна Коваленко.
***
Порадувала різножанровістю концертна програма фестивалю. Глядачі мали змогу насолодитися виконанням щирих і задушевних українських пісень, танцювальних композицій, театралізованими сценками та читанням гумору. По кілька художніх номерів представили народні аматори БК «Скіфія», селищного Будинку культури СВК «Батьківщина» та дитячої музичної школи. Переважну кількість номерів підготували безпосередні учасники інклюзивного фестивалю. Їхні виступи були сповнені життєлюбством, оптимізмом. Все це викликало хвилю приємних емоцій, глядачі щедро нагороджували виступаючих оплесками. Особливо хвилюючим моментом фестивалю стало виконання Гімну людей з обмеженими фізичними можливостями.
Голова обласного осередку «Союзу організацій осіб з інвалідністю України» Сергій Чумак висловив щиру вдячність очільниці котелевської громади Тетяні Корост за багаторічну співпрацю, за допомогу, яка надається селищною радою для повноцінного функціонування наметового містечка осіб з інвалідністю, для заходів, які проводяться під час перебування в ньому.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий