«Ми зможемо допомагати рідному селу»

«Ми зможемо допомагати рідному селу»

У Лютеньці в рамках проєкту «Підйом» школярі виграли грант від «Астарти-Київ» і облаштували шкільну міні-друкарню

Агропромхолдинг «Астарта-Київ», благодійний фонд «Повір у себе» та Українська академія вже третій рік поспіль реалізують проєкт «Підйом – майстерня лідерства та проектного менеджменту», під час якого на конкурсній основі учні сільських шкіл пишуть проєкти для розвитку власних громад. Серед переможців цьогоріч – проєкт старшокласників із Лютенської школи.
Цікаво, що від цього навчального закладу у конкурсі проєктів брали участь дві команди, у кожній – три учні. Одна команда розробила проєкт щодо створення туристичної смуги перешкод. Інша хотіла на базі школи організувати міні-друкарню. Саме цей проєкт і переміг у «Підйомі».
– Школі потрібні методички та посібники – чому б нам їх не друкувати самим? Крім того, у нас є шкільна газета, яку хочеться читати в гарній якості, – розповідає дев’ятикласниця Лютенської школи Іра Романенко. – А ще ми зможемо допомогти рідному селу, друкуючи плакати, вивіски, різноманітні оголошення, зокрема і щодо інформування про коронавірус.
Ірина розповідає, що серед перших серйозних роздруків буде збірка віршів місцевої поетеси:
– Ми отримали колосальний досвід під час участі у проєкті «Підйом». Навчилися проєктному менеджменту, лідерству та роботі у команді одночасно.
Дівчина – керівник своєї команди, захоплено розповідає про ідеї школярів. До речі, це друга спроба Іри та її друзів у проєкті «Підйом». Минулоріч діти хотіли відновити музей у будівлі старої школи.
Щодо мінідрукарні, то вона складається з широкоформатних принтера та плотера, які розміщені у кабінеті інформатики.
– Діти самі побачили оголошення про «Підйом». Я трохи допомогла. Але основний час із командою дистанційно займався ментор із Києва. Зазвичай подібні конкурси відбуваються у гарних місцях, куди діти з’їжджаються з усієї України. Минулоріч, наприклад, наші учні були у Кобеляцькому районі. Але через карантин проєктному менеджменту вони вчилися онлайн, – розповідає вчителька інформатики Лютенської школи Наталія Романенко.
За словами педагога, ще одна мета проєкту міні-друкарні – можливість учити школярів друкарській справі. Хоча ми не уявляємо наше життя без інтернет-технологій, поліграфічна продукція, очевидно, потрібна завжди, бо свіжий запах віддрукованих сторінок не замінить текст на екрані монітора.
– 1 вересня обидві команди учнів Лютенської школи отримали від нашого представника сертифікати учасників проєкту «Підйом» і солодкі подарунки, а команда-переможець – ще і грант від «Астарти-Київ» на реалізацію проєкту, – зазначила заступниця генерального директора з соціальних питань агрофірми імені Довженка Наталія Хорольська.
Учні Лютенківської школи працювали у «Підйомі» з неабияким ентузіазмом, говорить їхня вчителька. Усім причетним дуже подобається форма організації навчальних заходів, які пропонує «Астарта-Київ».
До речі, у Лютеньці також діє інший проєкт агропромхолдингу – «ІТ-освіта у сільській місцевості». У ньому беруть участь не лише діти, а й дорослі. Його суть – підвищення комп’ютерної грамотності всіх верств населення у тих селах, на території яких працює підприємство.
– Агрофірма імені Довженка не байдужа до наших мешканців. Для уроків комп’ютерної грамотності навчальний заклад забезпечений ноутбуками, принтером, проєктором, – розповідає директор Лютенської ЗОШ І–ІІІ ступенів Володимир Шаповал. – Також ми тісно співпрацюємо з підрозділом «Астарти-Київ» щодо покращення умов перебування у школі.
Також керівництво закладу відзначає допомогу із ремонтами та щорічні вітання першокласників подарунками – рюкзачками.

ГО «Полтавщина аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий