Мін’юст планує запровадити чергові новації щодо посилення захисту прав дітей

Міністр юстиції України Павло Петренко на “круглому столі” на тему “Я МАЮ ПРАВО! Вдосконалення законодавства щодо захисту прав дітей” представив загалу низку нових законодавчих ініціатив, які мають покращити рівень забезпечення прав дітей в Україні.
Новації передбачають нові санкції для тих осіб, які не бажають добросовісно виконувати свої батьківські обов’язки і ухиляються від підтримки, у тому числі й фінансової, своїх дітей. Зокрема заплановано запровадження автоматичного збільшення розміру аліментів за їх несплату більше, ніж протягом одного року.
Так, якщо боржник не платить аліменти впродовж одного року, їх сума автоматично збільшується на 30 відсотків. Якщо заборгованість перевищила 2 роки – ще на 50 відсотків. А ті, хто не платить 3 роки і більше, повинні будуть віддати вдвічі більшу суму.
До тих боржників, які не дають грошей на утримання дитини-інваліда більше 3 місяців, планується запровадження повного спектру санкцій Закону №7277 #ЧужихДітейНеБуває. Окрім цього, планується запровадити механізм звільнення дитини від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, якщо ті не виконували обов’язку щодо сплати аліментів до її повноліття більше 3 років.
Батьків, які ігноруватимуть приписи про направлення на суспільно корисні роботи, буде притягнено до кримінальної відповідальності.
Ще однією новацією є запровадження норми, за якою діти, так само, як і батьки, матимуть право на частку спільного майна колишнього подружжя. Це буде гарантією їхнього майнового стану в майбутньому.
Крім того, батьки, які відповідально ставляться до виховання своїх дітей, матимуть податкові та соціальні пільги. А місцева влада, яка опікується “дитячим простором”, будує дитячі садочки й спортивні майданчики, відкриває курси і гуртки для розвитку дитини, матиме суттєві бюджетні преференції.

Олег ТИМЧЕНКО
Начальник головного територіального управління
юстиції у Полтавській області

Добавить комментарий