Місцеві вибори-2020: попри спроби фальсифікації та брудні ігри конкурентів, «Команда змін»  відстоює голос кожного виборця

Місцеві вибори-2020: попри спроби фальсифікації та брудні ігри конкурентів, «Команда змін» відстоює голос кожного виборця

25 жовтня відбулися місцеві вибори, проте через численні порушення, спроби фальсифікації та навмисне затягування підрахунку голосів деякими політсилами їхні результати станом на 4 листопада не оголосили. «Команда змін» Сергія Іващенка цілодобово контролює процес підрахунку, щоб захистити голос кожного полтавця та запобігти правопорушенням на дільничних і територіальних комісіях.

«Наша «Команда змін» вже котру добу не спить, ми встановили чергування, аби зберегти голоси, які були на початку, протоколи, засвідчені ДВК. Ми спостерігаємо за змінами у протоколах, і якщо вони відбуваються, ми цього не дозволяємо, визначаємо відповідність цифр. У Шевченківській ТВК так було: ми виправили всі помилки. Зараз теж будемо звірятися, перевіряти і боротися за кожен голос, щоб це було правдиво і не відрізнялося від дійсності», – розповів член «Команди змін» В’ячеслав Тютюнник.
Протягом дня виборів спостерігачі фіксували велику кількість порушень, зокрема:
– відсутність інформаційних матеріалів про кандидатів на деяких виборчих дільницях;
– розміщення на дільниці інформаційних буклетів з кандидатами від іншого округу;
– кандидати особисто проводжають виборців до кабінок для голосування;
– люди з бейджами заводять людей на дільниці організованими групами;
– скриньки не опломбовані або мають по одній пломбі, заклеєні скотчем;
– до списків не занесені цілі будинки.
Крім того, кандидати від однієї з політсил відкрито агітували на виборчих дільницях та проводили так зване опитування на виході з полтавської дільниці №531261. Представники різних партій домоглися перерахунку всіх бюлетенів цієї ДВК просто в Шевченківській ТВК. За їхніми словами, внаслідок маніпуляцій представників цієї політсили через процедуру уточнення протоколу внесли суттєві зміни до підсумкового протоколу ДВК.
Сергій Іващенко пояснив: «Те, що є константою в десятому пункті, тут відбулися зміни. У нас є оригінальні протоколи виборчих комісій з мокрими печатками, з підписами членів ДВК. Інформація в них не відповідає тій, яку отримала ТВК. Ті розділи, які є константою, вони змінені. Це тягне за собою кримінальну відповідальність членів ДВК».
За словами спостерігачів, зміни, внесені у частину протоколу, що є константою, не підлягають уточненню.
В’ячеслав Тютюнник розповів: «Я був присутній на дільниці і бачив, як це відбувалося хаотично. Вони дійсно заздалегідь це готували, сплановано фальсифікували ці дані. Потім, коли ми приїхали з членами ДВК з дільниці в ТВК у Шевченківську райраду, всі ці протоколи віддали членам ТВК, і вони пішли це зачитувати. Тим часом ми, всі кандидати в депутати від різних партій, побачили, що цифри відрізняються повністю, з цим протоколом вони не збігаються».
«Ми викликали поліцію, правоохоронці зафіксували все, склали протокол, повністю зафіксували даний факт, і ми домоглися від ТВК перерахунку голосів виборців», – підсумував Сергій Іващенко.

Ярослава Пономаренко
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий