Миша мала, та шкода від неї велика

Миша мала, та шкода від неї велика

Восени та взимку вічні сусіди людини – гризуни – не забувають про себе нагадувати. Так, полівка звичайна, яка не створює запасів корму на несприятливі періоди, протягом року здатна давати до 10 приплодів, за середньої кількості 4–6, найбільше – до 12 мишенят. Новонароджені гризуни ростуть дуже швидко. Статева зрілість настає на 20-й день, а перше покоління з`являється у віці 40 днів.
Більш надійні і безпечні для захисту від мишоподібних гризунів є біологічні препарати, такі, як Бактеронцид, Родента Біо, Зерновий Бактоцид та інші. Дані препарати мають чітку вибірковість. Так, за потрапляння зараженого зерна в організм гризуна розвивається кишково-шлункове захворювання. Загибель настає на 3–14 добу – це єдині родентициди, які забезпечують контактне перезараження мишей у популяції. Летальна доза для однієї миші становить 2–3 зернини, заражені родентицидним препаратом. Волога зернова принада (наприклад, Родента Біо) застосовується проти мишоподібних гризунів на посівах сільськогосподарських культур, на луках, пасовищах, в лісах, скиртах, на елеваторах, в складських і тваринницьких приміщеннях, на дачах і в приватних помешканнях. Препарат можна застосовувати в будь-яку пору року, навіть взимку за температури –25°С. Біологічна ефективність препарату складає 90%. Ефективним засобом захисту також є використання родентицидів з класу антикоагулянтів крові: Шторм, 0,005% воскові брикети, «Смерть щурам», Антимиша, Багіра та інші. Дані препарати впливають на згортання крові, підвищують проникність капілярів, що призводить до крововиливів у внутрішню порожнину. Загибель гризунів настає на 3–8 добу з моменту отруєння. Усі вищезазначені препарати використовуються проти шкідників складів, зерносховищ, зернопереробних підприємств.
З новинок одним із найкращих препаратів у боротьбі з гризунами є інноваційний засіб – «Талон-тм». Це надзвичайно привабливий для споживання мишовидними гризунами родентицид, який містить антикоагулянт другого покоління із групи кумаринів, ефективний з різними видами гризунів. Він ідеально підходить навіть у місцях громадського харчування, в більшості житлових і комерційних приміщень. Однак варто не забувати, щоб родентицид діяв лише за призначенням і не потрапив до свійських тварин чи людини, його варто розкладати лише в спеціальних місцях появи гризунів, у контейнерах, норах тощо. Будь-які родентициди розкидати на полях теж ні в якому разі не можна, бо, окрім гризунів, там можуть харчуватися птахи та інші корисні тварини. Тому варто пам`ятати, що хімічні засоби захисту можна використовувати, лише закладаючи їх безпосередньо в нори, при цьому нори потрібно закривати, щоб отрута не потрапила до нецільових видів й інші тварини чи птахи не отруїлися.

Василь БАГНО, провідний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий