Міська влада компенсує лікування дітей

У середині лютого цього року в гімназії №6 Кременчука масово отруїлися діти. Про це “Зоря Полтавщини” повідомляла в кількох публікаціях. Майже десять школярів різного віку одужували вдома під наглядом батьків і лікарів, а ще п’ятеро гімназистів опинилися на лікарняному ліжку із ознаками гострого харчового отруєння.
Школу на тиждень закрили на карантин, щоб з’ясувати причину недуги у школярів і не допустити розповсюдження хвороби. Нагадаємо: було встановлено, що масове отруєння дітей спричинила бактерія клебсінелла пневмонії, тобто гостра кишкова інфекція. Вона викликає так звану “хворобу немитих рук” й потребує специфічного лікування.
Після звернення батьків кількох хворих дітей, які проходили стаціонарне лікування, до депутата Кременчуцької міської ради Тетяни Сидерки міська влада вирішила компенсувати витрати на лікування учнів гімназії №6. Минуло трохи більше місяця із дня оприлюднення цього рішення заступником міського голови Ольгою Усановою. І ось нещодавно комісія з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення при міськвиконкомі Кременчуцької міської ради прийняла рішення про виділення коштів на відшкодування витрат на лікування учнів гімназії №6, які захворіли на гостру кишкову інфекцію.
Секретар міськради Юрій Гриценко повідомив про те, що компенсацію з міського бюджету отримають батьки, які подали в міськраду відповідні заяви. Інформація про це розміщена на сайті кременчуцького інтернет-видання “Телеграф”. Сума компенсації наразі не розголошується, але, за словами Юрія Гриценка, вона повністю відшкодує витрати батьків на лікування дітей.
Що ж, з одного боку, це є свідченням того, що правди в чиновницьких кабінетах таки можна домогтися. З іншого – не можна не погодитися із кременчужанами, які цілком справедливо обурювалися на міських форумах тим, що за нехлюйство адміністрації гімназії, працівників харчоблоку, які не дотримуються правил особистої гігієни, розплачуватися доводиться дітям та їхнім батькам.
До речі, джерело потрапляння небезпечної інфекції в шкільну їдальню так і не виявили – коли на місце прибули спеціалісти Центру лабораторних досліджень, зразки їжі вже, згідно із часовими нормативами, були знищені. У воді збудника кишкової інфекції не виявили. На жаль, масове отруєння дітей у гімназії №6 Кременчука відбувається вже не вперше.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий