Інформаційний кур’єр

“Мистецький літопис”: звіт за півстоліття

Відкриваючи ювілейну художню виставку «Мистецький літопис», присвячену 50-річчю обласної організації Національної спілки художників України, директор Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова зазначила:
– Перед вами експозиція, яка знайомить із усім спектром мистецького життя нашого краю, і мені приємно говорити про те, що столітня історія нашого музею нерозривно пов’язана з історією розвитку мистецтва на Полтавщині. На цій виставці представлено 119 творів, 35 із них – із фондової збірки музею.
– Нам є що показати світу, – констатує, вітаючи зібрання, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, наголошуючи, що талановиті полтавські митці створюють саме такі полотна, які цікаві найвибагливішим поціновувачам сучасного мистецтва.
– Сьогоднішнє свято – воно відповідальне, – говорить голова ПОО НСХУ Юрій Самойленко, проводячи паралелі з першою всеукраїнською виставкою в Полтаві у 1903 році, що була присвячена відкриттю пам’ятника Іванові Котляревському. Вона чергова, вона із цілого ряду так само знакових, що проходили тут останніми роками. Серед них – і всеукраїнська художня виставка «Світ Божий як Великдень», «Український краєвид», що була присвячена пам’яті заслуженого художника України Андрія Сербутовського, всеукраїнська художня виставка «Енеїда» з нагоди 250-річчя Івана Петровича Котляревського.
«Мистецький літопис» – своєрідний звіт краян, які мають чимало нових творчих задумів. І про них, і про різні етапи у становленні організації, про видатних незабутніх митців йшлося у виступах полтавців і гостей із Києва, Харкова, Опішні.
Сьогодні обласна організація Національної спілки художників України налічує близько 90 членів, які представляють три покоління митців – живописців, графіків, скульпторів, художників і майстрів декоративного мистецтва, мистецтвознавців, які живуть і працюють в різних куточках області.

Марія ВІТРИЧ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий