Мистецтво, яке зміцнює силу духу,  утверджує віру у свій талант

Сергій Чумак і Ханні Росек.

Мистецтво, яке зміцнює силу духу, утверджує віру у свій талант

Нещодавно в Полтаві відкрилася виставка інклюзивного мистецтва «Сила духу». Вернісаж зініціював обласний осередок всеукраїнської фундації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» в рамках реалізації проекту «Артспорт».
На виставці представили твори живопису та декоративно-прикладного мистецтва авторів з різних куточків України. Це понад півсотні картин, ручна вишивка, бісероплетіння, вироби з натуральних та штучних матеріалів.

«Особи з інвалідністю різних нозологій, зокрема на візках, гостро потерпають від браку можливостей для самореалізації і соціалізації. Особливо ті, хто мешкає поза обласним центром. Усі не можуть стати паралімпійцями чи творити мистецькі шедеври. Однак вони можуть і мають потребу займатися рекреаційними видами спорту та інклюзивним мистецтвом. У них є таланти створювати оригінальні вироби, виступати на сцені з різножанровими номерами. Все це дає значний терапевтичний ефект. Але така практика поки що не дуже розповсюджена в Україні. Не створюються спеціальні заклади для занять рекреаційними видами спорту, а наявні спортивні споруди не обладнані відповідними пристосуваннями для занять особам з інвалідністю. Також в Україні немає жодної спеціальної галереї для експонування робіт людей з обмеженими фізичними можливостями. Виникає зачароване коло – такі люди не виходять займатися спортом і не займаються творчою реабілітацією, бо немає умов, а владні структури не бачать необхідності вкладати кошти для організації безбар’єрності, спортивних та культурних закладів, бо, мовляв, вони не затребувані. Нинішня виставка об’єднала багатьох сильних духом митців з інвалідністю», – наголосив керівник Полтавського обласного осередку фундації «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак.
Серед запрошених на відкриття були й гості із ФРН. Зокрема, виставку відвідала Ханні Росек, голова німецької організації людей з інвалідністю землі Мекленбург. Її візит став ще одним кроком до налагодження тісних дружніх стосунків інвалідських організацій.
Справжньою зіркою заходу стала наймолодша учасниця виставки – 17-річна художниця з аутизмом Вероніка Дядюк. Вона працює в акварельній, олійній та акриловій техніках. Хист до малювання у дівчини помітила її мама Вікторія. Активно займатися живописом Вероніка почала близько чотирьох років тому і вже створила понад сотню картин, мала кілька персональних виставок. Частину картин купили закордонні колекціонери. Не так давно юна художниця почала працювати викладачем живопису і тренером з арттерапії для інших дітей з аутизмом. На нинішній виставці експонувала свої роботи та провела майстер-клас з малювання.
Усі представлені на вернісажі твори увійдуть до ексклюзивного каталогу і будуть виставлені на благодійний аукціон. Вторговані кошти підуть на підтримку авторів і розвиток творчої реабілітації в області. Окрім цього, планується започаткувати щорічне проведення всеукраїнського тижня рекреаційного спорту та різнопланових інклюзивних фестивалів. А виставки мистецьких творів людей з інвалідністю стануть регулярними.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий