Місток між поколіннями борців за незалежність

Місток між поколіннями борців за незалежність

У Полтаві відзначили сторіччя створення УВО та вшанували Євгена Коновальця

Патріотична громадськість Полтавщини за участю співробітників Українського інституту національної пам’яті (УІНП) відзначила сторіччя з часу заснування Української військової організації (УВО) та вшанувала полковника Євгена Коновальця, який керував одним із найбоєздатніших підрозділів армії Української Народної Республіки – корпусом Українських січових стрільців. У 1920 році він очолив УВО, також став першим головою Організації українських націоналістів. Віче патріотів відбулося 14 червня – в день 129-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця – у Полтаві, біля пам’ятника загиблим українським козакам-мазепинцям.

«Євген Коновалець присвятив все своє життя створенню самостійної соборної Української держави. Він жив для України, боровся за її свободу та незалежність, щоб ми жили на своїй Богом даній землі. При житті він зміг об’єднати усіх патріотів-націоналістів під одним крилом – ОУН», – зазначив депутат Полтавської міської ради, ветеран російсько-української війни Юліан Матвійчук.
Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар наголосив на важливих моментах державної політики національної пам’яті. Згідно із Законом «Про правовий статус та вшанування борців за незалежність України у 20 столітті» УВО, ОУН і УПА визнано організаціями, які боролись за незалежність. Нагадав, що у Полтаві в рамках декомунізації у 2015 році один із бульварів перейменовано на честь Євгена Коновальця. Олег Пустовгар зачитав звернення до управління освіти Полтавського міськвиконкому про потребу встановлення інформаційної дошки, присвяченої Коновальцю, на будівлі Полтавської школи № 34, яка розташована за адресою: бульвар Євгена Коновальця, 8. Учасники віче і присутні депутати обласної і міської рад підтримали державницьку ініціативу УІНП.
Також промовляли голова обласного осередку ГО «Сокіл» Георгій Сьомін, громадський активіст Віталій Сороковий, голова історично-краєзнавчого клубу імені Федора Борківського при Полтавській міській центральній бібліотеці Ніна Кирпотіна та інші. Завершилися урочистості виконанням Державного Гімну України.
***
Українська військова організація (УВО) – підпільна формація, яку заснували у 1920 році старшини Січових стрільців та Української галицької армії. Голова УВО – Євген Коновалець. Головною метою УВО була підготовка українців до здобуття власної національної самостійної держави. Згодом УВО стало однією з основних організацій, які увійшли у новостворену Організацію українських націоналістів. Євген Коновалець – військовий і політичний діяч, полковник армії УНР, творець і очільник формації Січових стрільців, комендант УВО, перший голова Організації українських націоналістів, один з ідеологів українського націоналізму – народився 14 червня 1891 року в Зашкові на Львівщині. Об’єднав у боротьбі за державність і галичан, і наддніпрянців. Водночас його постать стала своєрідним містком між двома поколіннями борців за незалежність України: генерацією Української революції 1917–1921 і повстанцями 1940-х.

(За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального відділу УІНП).

Поділися:

Добавить комментарий