Між двох огнів… У Полтаві вшанували пам’ять патріотів-оунівців

Між двох огнів… У Полтаві вшанували пам’ять патріотів-оунівців

Представники громадських організацій вшанували світлу пам’ять учасників Українського Руху Опору в Полтаві в часи гітлерівської окупації 1941–1942 рр.

НА ПОЧАТКУ квітня 1942 року гітлерівці на Полтавському міському цвинтарі розстріляли групу членів Організації Українських Націоналістів (мельниківців), які очолили Полтавську міську управу в перші 6 місяців окупації, щоб допомогти полтавцям вижити в нелюдських умовах гітлерівського режиму. Голова управи оунівець Федір Борківський і його побратими за активної підтримки свідомих полтавців організували полтавське відділення Українського Червоного Хреста і допомагали військовополоненим червоної армії харчами, одягом, ліками, організовували їх визволення із концтаборів Полтави і околиць.
Оунівці, які очолили різні відділи управи, організовували життя міста: постачання хліба, роботу лікарень, шкіл, змотивували вчителів і методистів на створення українського букваря для школярів, видали його 10-тисячним накладом, відновили діяльність кількох храмів Української Автокефальної Православної Церкви.
Вони формували у полтавців українську національну свідомість, доносили широким масам ідею української державності. Їм довелося вести боротьбу проти двох окупантів одночасно: радянсько-московської агентури та гітлерівських спецслужб. Завдяки їхній самовідданій діяльності змогли зберегти життя тисячі полтавців і військовополонених.
Вдячні полтавці провели панахиду і щиро помолилися за світлі душі воїнів добра і правди, котрі поклали своє життя, щоб зберегти життя інших людей. А це і є мірилом їхньої чесності, гідності, відданості ідеалам українського націоналізму і загальнолюдського гуманізму.
Пісня воїнів УПА «Йшли селом партизани» та вірші глибоко зворушили присутніх…
Віримо, що з кожним роком все більше полтавців вшановуватиме самопосвяту наших земляків-оунівців.

Ніна Кирпотіна
Голова Краєзнавчо-історичного клубу імені Федора Борківського при Полтавській центральній міській бібліотеці

Поділися:

Добавить комментарий