Мобільна мийка сміттєвих баків під час пандемії працює з подвійним навантаженням

Мобільна мийка сміттєвих баків під час пандемії працює з подвійним навантаженням

Минулої осені в Полтаві вперше почала діяти автомийка контейнерів, придбана з ініціативи команди Олександра Удовіченка «Рідне місто». Наразі ж її робота набула особливого значення, адже сміттєві контейнери є додатковою зоною ризику в зв’язку з масовим поширенням коронавірусу.

Останні 10 років з настанням теплої пори сміттєві баки регулярно ставали джерелом антисанітарії та неприємного запаху. Комунальники возили їх для миття на базу КАТП-1628, витрачаючи зайвий час і пальне. Відбувалося це в кращому випадку раз на рік.
– Зрозуміло, що такий неефективний, «дідівський» підхід у масштабах міста проблеми аж ніяк не вирішував, – говорить член «Рідного міста», заступник з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – Тому ми вивчили міжнародний досвід і придбали сучасну автомийку, яких в Україні одиниці. Минулої осені машина добре себе зарекомендувала, у тому числі й зекономивши бюджетні кошти на пальному, й нині успішно продовжує виконувати покладені на неї функції. Увесь процес автоматизовано, на миття одного контейнера витрачається приблизно 5 хвилин. За один день машина встигає помити 35–40 сміттєвих баків.
Головна особливість автомобіля в тому, що він миє та дезінфікує баки безпосередньо на місці. Підйомним механізмом контейнер завантажують у машину. Там його обробляють водою під великим тиском, дезінфікують знезаражувальним розчином та повторно миють. Після цього контейнер ставлять на місце. Таким чином сміттєві контейнери Полтави митимуться та дезінфікуватимуться в 4–5 разів частіше, що набуває особливої актуальності під час пандемії коронавірусу!
Брудну воду на місці не виливають, вона накопичується у спеціальних резервуарах, які потім спускають на зливній станції «Полтававодоканалу».
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Мешканці не повинні більше страждати від антисанітарії, яка панувала в Полтаві роками. Особливо ж зараз, у період пандемії коронавірусу, коли ризик інфікування буквально на кожному кроці. Для вирішення цих проблем ми застосовуємо інновації – системно купуємо й активно використовуємо сучасну техніку. Вона не тільки наводить у місті порядок, убезпечує мешканців від інфекції, а й дозволяє значно економити бюджетні кошти.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий