Моделює судини головного мозку, шукає причини інсульту: що може новий ангіограф, який почав працювати в Полтаві

Завідувач нейрохірургічного відділення обласної клініки Михайло Тончев.

Моделює судини головного мозку, шукає причини інсульту: що може новий ангіограф, який почав працювати в Полтаві

Відтепер у Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М.В. Скліфосовського пацієнти з гострим мозковим інсультом та іншими патологіями судинної системи зможуть отримувати набагато якіснішу медичну допомогу. Це стало можливим завдяки установленому тут ангіографу (цифровому рентген-апарату) нового покоління Azurion 7 B20 виробництва нідерландського концерну Philips.
Жоден з дев’яти ангіографів, які вже працюють на Полтавщині, не має такої якісної 3D-проєкції, як цей, що з’явився в обласній клініці.
Про можливості й переваги новітнього апарата розповів завідувач нейрохірургічного відділення обласної клініки Михайло Тончев.
– Ангіограф, який ми установили в новій операційній, значно пришвидшує роботу медиків, оскільки дозволяє зробити пацієнту навіть комп’ютерну томографію, не знімаючи його з операційного столу й не перевозячи до кабінету КТ-діагностики на інший поверх чи в інший корпус. Він може знімати зображення людини, відцифровувати знімки, проводити певну стадію обробки отриманих даних. Окрім того, дозволяє зробити 3D-моделювання судин головного мозку, з’ясувати, де криється причина судинної катастрофи, а також провести безпосередньо оперативне втручання. За його допомогою медики можуть виконувати необхідні маніпуляції у разі виявлення у пацієнта порушення кровообігу або інших патологій.
Апарат призначений для лікування геморагічного та ішемічного інсульту, вад розвитку судин головного мозку. Наприклад, у процесі лікування геморагічного інсульту він дозволяє встановлювати спеціальні імпланти, завдяки чому вдається перебудувати судинне русло з середини, проводити емболізацію (закупорку) складних аневризм тощо. Все це малоінвазивні (тобто з мінімальними травмами) операції.
За словами Михайла Тончева, інсульт «молодшає», і щорічно третина пацієнтів із судинними патологіями потребують лікування саме за допомогою такої апаратури. Тому мати таке обладнання життєво необхідно.
Однією з умов надання Azurion 7 В20 була наявність фахівців, які можуть з ним працювати. В обласній лікарні вже є шість нейрохірургів, які пройшли навчання й отримали сертифікати. Для належної та безпечної роботи ангіографа за короткий час була зведена спеціалізована будівля, яка відповідає всім сучасним вимогам. Окрім операційної, в ній облаштовані спеціальні технічні приміщення, пультова і палата післяопераційного перебування. Входи і виходи обладнані безконтактними системами, що відповідає новим стандартам безбар’єрності та інфекційного контролю.
Одна з новинок – палата пробудження.
– Палата пробудження – це європейський стандарт. Вона дозволяє зекономити час між оперативними втручаннями, не очікуючи пробудження пацієнта на операційному столі. У ній пацієнт перебуває під наглядом анестезіолога, і вже коли його стан стабілізується, його перевозять у загальну палату, – пояснив завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії нейрохірургічного профілю Андрій Прошельцов.
Як повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін, ціна обладнання – майже сорок мільйонів гривень. Це кошти Всесвітнього банку. Міністерство охорони здоров’я взяло на себе витрати по доставці ангіографа в Україну, а з обласного бюджету було виділено майже 32 мільйони гривень для того, щоб спроєктувати і збудувати для нього приміщення. Окрім того, обласна лікарня додала своїх близько півтора мільйона гривень. Поява унікального обладнання в наших медзакладах вчергове підтверджує, що Полтавщина – медичний хаб країни.
Тепер лікарня зможе щорічно проводити до 1000 діагностичних ангіографій, 500–600 механічних тромбектомій, до 100 емболізацій та понад 100 стентувань.
Операційна працюватиме в режимі 24/7. У пріоритеті – пацієнти у невідкладних станах, адже для них кожна хвилина має значення.

Марина КРАВЧЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий