Інформаційний кур’єр

Модернізація системи теплопостачання

У Полтаві модернізовуватимуть систему теплопостачання міста завдяки європейському гранту. Нещодавно було підбито підсумки конкурсного відбору Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) USAID, оголошеного ще у березні поточного року. Переможцями визнали «Полтаватеплоенерго» разом з командою «Інституту розвитку міста» Полтавської міської ради. USAID і Полтавська міська рада підписали меморандум про взаєморозуміння в рамках програми допомоги муніципалітетам у реалізації реформ, спрямованих на оптимізацію схем теплопостачання, яку USAID ПЕБ реалізує спільно з Міністерством розвитку громад та територій України.

Таким чином, за грантові кошти буде профінансовано спільний проєкт «Полтаватеплоенерго» і Полтавської міської ради з розробки стратегічної схеми теплопостачання міста. Варто відзначити, що аналогічна п’ятирічна схема розвитку системи теплопостачання була розроблена фахівцями «Полтаватеплоенерго» понад 10 років тому і впроваджувалась до 2015 року включно. Проте розробка подібної схеми на наступний період через гострий дефіцит коштів після 2015 року була відтермінована. Повернутися до роботи вдалося лише шляхом залучення коштів інвесторів.
Операційна директорка USAID ПЕБ Сара Мікал Алдерфер зазначила: «Полтава приділяє значну увагу розв’язанню проблем теплопостачання. Мережі теплопостачання та гарячого водопостачання модернізуються шляхом заміни труб на попередньо ізольовані, при цьому послуга гарячого водопостачання для мешканців міста збережена. Місто бере участь і в інших проєктах, один з яких передбачає реконструкцію котла, заміну димоходу та встановлення конденсаційного економайзера – кожен призводить до вищої технологічної ефективності. А наша спільна мета – технічно надійна й екологічно безпечна система теплопостачання».
«Разом зі схемою теплопостачання розроблятимемо і стратегію розвитку теплопостачання міста, а також довгострокову інвестиційну програму. Саме ці три документи дозволять ефективно залучати інвесторів, адже їх відсутність на сьогодні стримує передусім міжнародні інвестиційні компанії, які не розуміють, чого очікувати в майбутньому і чи існують ресурси для повернення інвестицій», – повідомив керівник напрямку теплопостачання USAID ПЕБ Євген Глушак.
Полтава є одним з десяти українських міст-учасників пілотної фази програми. Містами-партнерами також визначено Кропивницький, Славутич, Маріуполь, Запоріжжя, Хмельницький, Дніпро, Луцьк, Сіверськодонецьк та Херсон. Після пілотної фази передбачається подальше тиражування отриманих напрацювань та досвіду на інші українські міста.

Галина РОМАНЮК
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий