Модні аксесуари для штор

Модні аксесуари для штор

Підхвати ефектно обхоплюють зібрані складками штори, надають віконному простору завершеного вигляду, регулюють рівень освітлення приміщення. У магазинах, де продаються штори, до них можуть запропонувати й підхвати-кисті, а також гачки, за які ці аксесуари кріпляться до стіни. Інший варіант – замовити разом з пошиттям штор і підхватів з тканини. Найчастіше в такому разі використовують ту саму тканину, втім досить цікаво виглядають підхвати й контрастного до штор кольору чи подібні за забарвленням і орнаментом до шпалер у кімнаті.
Якщо виник задум прикрасити оригінальним аксесуаром штори, які використовуються уже багато років, далеко не завжди є сенс замовляти їх у магазині чи на ринку, де торгують відповідним текстилем. За бажанням пошити підхвати можна і самостійно.

Найпростіші підхвати для штор мають вигляд довгих тканинних смуг. Для їх створення спочатку варто зробити відповідне креслення на картоні. Стандартні параметри зазвичай становлять 35 на 10 сантиметрів. Варто також передбачити по 0,5 сантиметра на припуски.
Набагато легше працювати з відрізом тканини, який удвічі ширший за задуману для готового підхвату ширину. Тоді тканину потрібно зігнути по довжині навпіл і запрасувати. Якщо матеріал дуже тонкий, його слід зміцнити клейовим флізеліном за допомогою гарячої праски.
Заготовки для підхватів можна заокруглити ножицями з одного кінця. Це модна нині модель, яка за формою нагадує банан. Зшити деталі докупи нескладно навіть вручну. Робити це треба з вивороту, але завершальні стібки слід виконати з лицьового боку, потайним швом. На кінці підхватів потрібно пришити два спеціально куплених кільця, які будуть кріпитися на вмонтовані в стіну гачки. Замість кілець до підхватів можна пришити тоненькі стрічки-зав’язки чи декоративні нитяні петельки.
Якщо ви більше дружите з в’язальним гачком, ніж із голкою, зв’яжіть підхвати для штор легким ажурним візерунком і прикрасьте створеними в такий же спосіб квітами. Інший варіант – виготовити квіти чи великі банти з тканини й пришити на широкі стрічки.
Оригінально виглядають підхвати із разків намиста, із розшитої бісером тканини. Такі аксесуари пасують до класичних інтер’єрів. Якщо ви надаєте перевагу сучасному мінімалістичному стилю, прийнятними будуть підхвати у вигляді джгутів. Для дитячої кімнати підхвати можна прикрасити в’язаними іграшками.
Традиційним вважається розташування підхватів на шторах збоку, на відстані, яка дорівнює 2/3 довжини штор у напрямку зверху вниз, але це не аксіома. При бажанні підв’язати штори можна на будь-якій висоті, симетрично чи асиметрично, розвівши в два боки чи нахлистом.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий